کد خبر: ۳۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 26

احراز هویت روزانه یک‌میلیون نفر در بورس توسط ۹ شرکت دانش بنیان

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: احراز هویت الکتریکی و دیجیتال افراد در بورس توسط۹ شرکت دانش بنیان به یک میلیون در روز رسیده است.
به گزارش آی تابناک : دکتر علیرضا دلیری اظهار کرد: چندی پیش «سامانه احراز هویت الکتریکی» توسط معاون علمی و فناوری رونمایی و راه اندازی شد؛ این سامانه احراز هویت دیجیتال توسط ۴شرکت دانش بنیان طراحی شده است.

وی با بیان اینکه بعد از آن، مراسم رونمایی ۵ شرکت دانش بنیان دیگر به این شرکتها برای احراز هویت افراد در بورس اضافه شدند، بیان کرد: با اضافه شدن این شرکتهای دانش بنیان ظرفیت احراز هویت الکتریکی در بورس افزایش یافت.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری با بیان اینکه ۴شرکت اول یک میلیون نفر را به صورت کلی احراز هویت کردند، بیان کرد: با اضافه شدن ۵ شرکت دانش بنیان دیگر، یک میلیون نفر در روز امکان احراز هویت دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون در کل ۱۶میلیون نفر احراز هویت شده اند، بیان کرد: پیش بینی می شود که این روند رو به افزایش باشد که شرکتهای دانش بنیان می توانند بدون خطا این احراز هویت را انجام دهند.

دلیری با تاکید بر اینکه این احراز هویت توسط این شرکت های دانش بنیان با فناوری هوش مصنوعی است، بیان کرد: از این به بعد کل احراز هویت افراد برای ورود به بورس توسط این شرکتهای دانش بنیان انجام می گیرد که برای این منظور زمان کمتری از افراد در دفاتر پیشخوان تلف می شود.

به گفته دلیری، احراز هویت الکتریکی و دیجیتال دقیق تر از احراز هویت حضوری است؛ زیرا در حضوری اپراتور پیشخوان دولت بر اساس چهره فرد احراز هویت می کند اما دیجیتال، چهره فرد را با کارت ملی مطابقت می دهد.

وی با بیان اینکه کاغذبازی نیز در این پروسه حذف می شود، بیان کرد: بسیاری از کشورها اکنون از احراز هویت دیجیتالی بهره می برند از این رو لازم بود که به این عرصه ورود پیدا کنیم.

منبع : مهر
ارسال نظر
Array
جدیدترین اخبار