کد خبر: ۳۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 25

خبر خوش برای گیمرها: یوبی‌سافت گران نمی‌شود!

خبرهای اخیر حاکی از آن است شرکت بازی‌سازی یوبیسافت برای بازی‌های نسل آینده‌ی خود که در پاییز امسال معرفی می‌شوند، افزایش قیمتی در نظر نگرفته است. این خبر را Yves Guillemot، مدیر عامل یوبیسافت، در روز چهارشنبه و در حین یک جلسه با سهام‌داران، تحلیلگران و مطبوعات اعلام کرد.
به گزارش آی تابناک : خبرهای اخیر حاکی از آن است شرکت بازی‌سازی یوبیسافت برای بازی‌های نسل آینده‌ی خود که در پاییز امسال معرفی می‌شوند، افزایش قیمتی در نظر نگرفته است. این خبر را Yves Guillemot، مدیر عامل یوبیسافت، در روز چهارشنبه و در حین یک جلسه با سهام‌داران، تحلیلگران و مطبوعات اعلام کرد.

پس با رجوع به گفته‌های مدیرعامل یوبیسافت، می‌توان گفت بازی‌هایی که یوبیسافت برای کنسول‌های نسل نهمی Xbox Series X و PlayStation 5 تولید می‌کند، فعلاً با همان قیمت 59.99 دلاری عرضه می‌شوند.

این حرکت با گفته‌های شرکت سازنده‌ی بازی محبوب NBA 2K21 یعنی 2K Games کاملاً در  تضاد است. شرکت بازی‌سازی 2K Games اخیراً اعلام کرد نسل بعدی بازی بسکتبال که برای کنسول‌های نسل نهمی منتشر می‌شود، 69.99 دلار قیمت دارد، در حالی که نسخه‌ی سازگار با Xbox One، PlayStation 4، Windows PC، Nintendo Switch و Google Stadia از همان بازی افزایش قیمت نداشته و همان 59.99 دلار می‌باشد.

nba-2k21-legend-edition.jpg

2K Games همچنین مدعی شد بازیکنان کنسول‌های Xbox Series X و PlayStation 5 نمی‌توانند به‌صورت رایگان بازی سازگار با کنسول‌های نسل قبل خود را به نسل جدید ارتقا دهند و اگر بخواهند نسل بعدی بازی NBA را برای هر دو کنسول Xbox One و Xbox Series X خود اجرا کنند، باید 99.99 دلار خرج کنند.

با توجه به اینکه اکثر ناشران بازی‌های بین‌نسلی (cross generation) کنسول‌ها، بازی‌های نسل بعدی خود را برای افرادی که نسل قبلی آن‌ها را خریداری کرده، به‌صورت رایگان ارتقا می‌دهند، این یک حرکت عجیب از سمت این ناشر بوده و موجب خشم بسیاری از طرفداران شده است.

اکثر بازی‌های نسل فعلی، از زمان معرفی کنسول Xbox 360 تا کنون، یعنی حدود 15 سال است که قیمت 59.99 دلاری خود را حفظ کرده‌اند و حتی زمانی که کنسول‌های PlayStation 4 و Xbox One در سال 2013 معرفی شدند هم قیمت بازی‌ها تغییری نکرد.   

با اعلام افزایش 10 دلار بازی‌ها توسط شرکت 2K Games، صنعت بازی‌سازی و گیمرها را به شبهه‌ی افزایش قیمت کلی بازی‌ها واداشت، اما خبر اخیر یوبیسافت، نشان داد که حتی بین ناشران بازی هم در مورد قیمت نسل بعدی بازی‌ها اتفاق نظری وجود ندارد. البته یوبیسافت نیز افزایش قیمت در آینده را به‌صورت قاطع رد نکرد و فقط مدعی شد بازی‌هایی که در «کریسمس» منتشر می‌شوند شامل افزایش قیمت نخواهند شد.

ubisoft-games.jpg

با توجه به روش بیان مدیرعامل یوبیسافت هنگام اعلام این خبر، این احتمال کاملاً وجود دارد که قیمت بازی‌های نسل بعدی یوبیسافت برای بعد از پاییز امسال افزایش یابد. یوبیسافت قرار است عناوین محبوب Watch Dogs: Legion و Assassin’s Creed Valhalla را در پاییز برای نسل فعلی و نسل بعدی کنسول‌ها منتشر کند، پس می‌توان این دو بازی را با همان قیمت قبلی خریداری کرد و نگران افزایش قیمت آنها نبود.

AssassinsCreedValhalla-768x425.jpg

البته نمی‌توان این حرکت یوبیسافت را با طوفانی از اتهامات و ادعاهایی که هم‌اکنون علیه این شرکت اعلام شده، کاملاً بی‌ربط دانست. کمپانی یوبیسافت اخیراً با اتهامات بسیاری از قبیل آزار و خشونت علیه بانوان در محل کار دست و پنجه نرم می‌کند و به‌همین علت در جلسه‌ی گفته شده مدیرعامل یوبیسافت علاوه بر قیمت‌گذاری بازی‌ها، عنوان کرد کمپانی یوبیسافت متعهد به تغییر و تحول است و برای بهبود و قوی‌شدن فرهنگ محل کار خود تلاش می‌کند.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
Array
جدیدترین اخبار