کد خبر: ۳۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 23

ممنوعیت اپلیکیشن ویدیویی در گوشی دولتی

کمیته سنای آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که استفاده از اپلیکیشن ویدیویی چینی تیک تاک در گوشیهای دولتی را برای کارمندان فدرال ممنوع می کند.
به گزارش آی تابناک :  لایحه قانون عدم استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی که از سوی سناتور جاش هاولی ارایه شده بود، به اتفاق آرا در کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا تصویب شد و در سنا به رای گذاشته خواهد شد.

محبوبیت گسترده تیک تاک در میان نوجوانان آمریکایی، حساسیت رگولاتورها و قانونگذاران آمریکا را برانگیخته و باعث نگرانی آنها نسبت به احتمال افتادن اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی شده است.

تیک تاک برای ایجاد ویدیوهای کوتاه و سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد و سال گذشته حدود ۶۰ درصد از ۲۶.۵ میلیون کاربر آمریکایی فعال این اپلیکیشن بین ۱۶ تا ۲۴ سال سن داشتند.

تحت قانونی که در سال ۲۰۱۷ در چین تصویب شد، شرکتهای چینی ملزم هستند با شبکه اطلاعات ملی کشور همکاری و از آن حمایت کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل هفته جاری تحت لایحه سیاست دفاعی ۷۴۱ میلیارد دلاری، به ممنوعیت دانلود این برنامه از سوی کارمندان فدرال در گوشیهای دولتی رای داد. با تصویب در کنگره و تایید کمیته سنا، این ممنوعیت بزودی در آمریکا به قانون تبدیل خواهد شد.

مقامات ارشد دولت ترامپ اعلام کرده اند در حال بررسی ممنوعیت گسترده تر استفاده از تیک تاک و سایر اپلیکیشنهای چینی هستند و اقدام در این زمینه ممکن است قریب الوقوع باشد. به عنوان مثال، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیرا هشدار داده که شهروندان آمریکایی در استفاده از این اپلیکیشن باید محتاط باشند.

بر اساس گزارش رویترز، جمی فاوازا، سخنگوی تیک تاک اظهار کرده که تیم آمریکایی رو به رشد این شرکت اولویت بالاتری از عرضه یک اپلیکیشن مطمئن و حمایت از حریم خصوصی کاربران ندارد. میلیونها خانواده آمریکایی از تیک تاک برای سرگرمی استفاده می کنند و ما می دانیم که دستگاههای فدرال جای استفاده از چنین برنامه هایی نیست.
منبع : ایسنا

ارسال نظر
Array
جدیدترین اخبار