کد خبر: ۳۱۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 11

گوشی‌های سری میت 40 هواوی به صفحه نمایش خمیده مجهز می‌شوند

با پیشرفت روز افزون فناوری ساخت صفحه نمایش شاهد افزایش محبوبیت صفحه نمایش‌های خمیده بر روی گوشی‌های هوشمند هستیم. سال گذشته شرکت هواوی پرچمدار میت 30 پرو را به صفحه نمایش خمیده آبشاری مجهز کرد و نسخه میت 30 را مانند سابق با صفحه نمایش تخت عرضه کرد.
به گزارش آی تابناک : با پیشرفت روز افزون فناوری ساخت صفحه نمایش شاهد افزایش محبوبیت صفحه نمایش‌های خمیده بر روی گوشی‌های هوشمند هستیم. سال گذشته شرکت هواوی پرچمدار میت 30 پرو را به صفحه نمایش خمیده آبشاری مجهز کرد و نسخه میت 30 را مانند سابق با صفحه نمایش تخت عرضه کرد. حال به نظر می‌رسد که هواوی قصد دارد تا هر دو نسخه گوشی‌های میت 40 و میت 40 پرو را به صفحه نمایش خمیده مجهز کند.

سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هایی بود که از صفحه نمایش خمیده در گوشی هوشمند گلکسی نوت ادج استفاده کرد و از آن زمان تا به امروز تمام پرچمداران سامسونگ با صفحه نمایش خمیده به بازار عرضه شده‌اند. پس از سامسونگ شرکت هواوی تصمیم گرفت تا در پرچمدار میت 30 پرو برای اولین بار از صفحه نمایش خمیده استفاده کند.

البته میزان خمیدگی صفحه نمایش این پرچمدار بسیار بیشتر از محصولات سامسونگ است به طوری که هواوی مجبور به استفاده از دکمه مجازی برای تنظیم صدا شده است. متاسفانه عملکرد دکمه تنظیم صدا مجازی میت 30 پرو چندان خوب نبوده و انتقادات بسیاری را به همراه داشته است. حال به نظر می‌رسد که هواوی همچنان به استفاده از صفحه نمایش خمیده اسرار دارد و دنبال استفاده از این فناوری در پرچمداران سری میت 40 است.

اخیراً یکی از کاربران شبکه اجتماعی چینی Weibo تصاویری را از روکش محافظ صفحه نمایش میت 40 منتشر کرده است که شاهد استفاده از لبه‌های خمیده در آن هستیم. البته تصویر منتشر شده از محافظ صفحه نمایش میت 40 قابل تایید نیست و می‌توان آن را شایعه پراکنی رسانه‌ای در نظر گرفت.

اگر این تصویر واقعی باشد باید منتظر معرفی پرچمداران میت 40 و میت 40 پرو با صفحه نمایش خمیده باشیم، البته امیدواریم که هواوی مشکل دکمه تنظیم صدا مجازی را در این نسخه برطرف کرده باشد. انتظار می‌رود که شرکت هواوی نسخه جدید پرچمداران خانواده میت را در پاییز سال جاری میلادی معرفی کند.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
Array
جدیدترین اخبار