کد خبر: ۶۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 February 05
اپل با عرضه نسخه بعدی iOS که احتمالاً با شماره 11 منتشر خواهد شد، پشتیبانی از اپلیکیشن های 32 بیتی را به طور کامل متوقف خواهد کرد.

پایان یک دوران در نسخه IOS 11  !!!


به گزارش آی تابناک : این موضوع از سوی برخی کاربران که بتای 10.3 را دریافت کرده اند، با دریافت پیام زیر مشخص شده است:

زمانی که کاربران در نسخه بتای 10.3 به بارگذاری اپلیکیشن های 32 بیتی اقدام کنند، به آنها هشدار داده می شود که «اپلیکیشن فوق با نسخه بعدی iOS سازگار نخواهد بود. توسعه دهنده این اپ باید آن را آپدیت کرده و سازگاری آن را ارتقاء دهد.»

گفتنیست اپل از سال 2013 و در زمان معرفی آیفون 5s از چیپست های 64 بیتی در دیوایس های iOS خود استفاده کرده و به تدریج، توسعه دهندگان را برای مطابقت با آن تحت فشار قرار می دهد.

از زمان عرضه iOS 9 به کاربران هشدار داده می شد که اپلیکیشن های 32 بیتی کاهش سرعت اجرا را در پی خواهند داشت. همچنین از فوریه 2015 اپ های جدید الزاماً باید از پلتفرم 64 بیتی پشتیبانی می کردند، و از ماه ژوئن 2015 قانون فوق شامل آپدیت برنامه های قدیمی نیز می شد.

با این حال اگرچه اپل در iOS 10.3 تغییرات قابل توجهی را اعمال نموده و به سیستم فایل جدیدی به نام APFS مهاجرت کرده، اما به نظر نمی رسد در آپدیت جزئی بعدی یعنی نسخه 10.4 پشتیبانی از اپ های 32 بیتی را به طور ناگهانی حذف کند و احتمالاً همچون همیشه تغییرات اصلی را برای آپدیت سالانه نگه می دارد.

لازم به ذکر است طبق برنامه همیشگی اهالی کوپرتینو، iOS 11 احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن معرفی شده و از ماه سپتامبر به دست کاربران خواهد رسید.


منبع : جام جم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار