کد خبر: ۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۵ - 2016 December 21
 
 
بنا به گزارش سایت عروس،‌ امروزه ازدواج در کشور ما دچار تغییراتی شده است. هدف ابتدایی از ازدواج، تحت الشعاع اهداف فرعی و حاشیه ای آن قرار گرفته و کم رنگ تر شده است.

پس وقتی می پرسیم ازدواج، خوب است یا نه، درواقع به ازدواج های امروزی و عواملی که باعث ایجاد چنین سوال و تردیدی در جوانان شده توجه داریم؛ نه به ذات و ماهیت چنین اتفاقی …

 
ازدواج طبیعت خلقت است:

ازدواج از همان روز نخست آفرینش جهان هستی جزء قوانین آفرینش بود. نه فقط انسان، بلکه قانون زوجیت برای همه موجودات جهان از گیاهان و جانوران گرفته و انسان هم برای این که به کامیابی حقیقی برسد باید خود را با قوانین هستی هماهنگ کند.
 
 
ازدواج خوشبختمان می کند!

 
در یک مطالعه ای مشخص شده که "افراد متاهل بسیار خوشبخت تر از مجردها هستند".
ازدواج است که به زندگی افرد معنای بیشتری می دهد و معمولا خوشبخت ترین افراد دنیا از میان افرادی هستند که ازدواج کرده اند.
   
 
ازدواج سالم کنید، تا سالم بمانید!
 
همچنین یک بررسی دیگر نشان داد رابطه خوب با همسر سیستم دفاعی بدن را به میزان قابل توجهی تقویت می کند. نقش ازدواج در سلامتی روان هم به همین میزان ثابت شده است.

 
ازدواج وضعمان را خوب می کند!
 
متوسط درآمد سالانه متاهل ها بیشتر از مجردهاست! وقتی زندگیمان را با کسی شریک می شویم یعنی هزینه هایمان، تلاش هایمان و سرمایه هایمان را هم با اهم شریک می شویم.
 
 
ازدواج به زندگی ما معنای بیشتری می دهد!
 
ازدواج دو خط شکسته را یکی می کند، به دو زندگی بی هدف، کار می بخشد و نیروی هرکدام را برای انجام آن کار دوبرابر می کند.

 
پیمودن مسیر زندگی با ازدواج لذت بخش تر می شود!

وقتی با کسی که به او علاقه دارید باشید سفر زندگی برایتان لذت بخش تر می شود. در سختی ها به هم کمک می کنید و در خوشی ها هم شادیتان را با هم شریک می شوید.
 
 
ازدواج برایمان اعتبار می آفریند!
 
قبول کنیم یا نه، متاهل ها در جامعه اعتبار بیشتری دارند! در محل کار، آنها را بیشتر تحویل می گیریند و در میان دوستان و آشنایان نیز افراد متاهل بیشتر از مجردها مورد اطمینان و احترام اطرافیان هستند.
 
 
با ازدواج جامعه بهتری خواهیم داشت!
 
شاید این حرف که خانواده رکن اصلی جامعه است، برایتان خیلی تکراری و کلیشه ای باشد. ولی به هر حال، از دیدگاه اجتماعی هدف اصلی ازدواج این است که کانون مطمئن برای پرورش فرزندان و اجتماعی کردن آنها شکل بگیرد؛ کاری که خود اجتماع نمی تواند بتنهایی از پس آن بربیاید.
 
 
ازدواج باعث می شود خودمان را بهتر بشناسیم!
 
افراد متاهل در سایه یک رابطه نزدیک و صمیمانه و همچنین در شرایط جدید و مسوولیت های تازه می توانند خودشان رابهتر بشناسند و به نقاط قوت و ضعف خودشان پی ببرند.
 
 
ازدواج باعث رشد ما می شود!
 
بعد از ازدواج مسوولیت های ما بیشتر می شود، انتظارات خودمان از خودمان و دیگران از ما بیشتر می شود و تلاش بیشتری می کنیم. همین باعث می شود رشد کنیم و استعدادهایمان در خیلی از زمینه ها شکوفا شود.

 
خلاصه ازدواج:

 
حقیقت این است، یک ازدواج خوب و سالم براى سلامت مفید بوده در حالى که ازدواج اشتباه و مشکل ‌دار یک ورشکستگى جسمى و روحى تمام عیار براى زن و مرد به حساب مى‌آید.
 
همه افراد انتظار دارند همسر آینده ‌شان فردى سازگار و دارای ارزش‌هایى مشابه خودشان و باعث شادى و خوشبختى‌شان شود، بنابراین بهتر است براى انتخاب همسرتان بیشتر از انتخاب خانه و شغل اهمیت قائل شوید و وقت، فکر و انرژى مضاعف صرف کنید.

یادتان باشد که ازدواج یک فرآیند منطقی و یک تصمیم بلند مدت دو نفره است که میتواند تعیین کننده سرنوشت  دو خانواده و یک نسل بعد از شما باشد! در نتیجه می بایستی مناسب ترین و بهترین تصمیم را برای این امر خیر در نظر داشته باشید.
 
در ضمن بدانید که بعد از آنکه انتخاب مناسبی نمودید، می بایست انرژی مضاعفی را جهت حفظ و نگه داری چنین رابطه ای بگذارید!


منبع: سایت عروس Aroos.co

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار