تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 01
امنیت دوربین های نظارتی ای که به اینترنت متصل می شوند به حدی پایین است که بدون تغییر در تنظیمات امنیتی آن پس از 98 ثانیه به راحتی هک شده اند.
دوربین های نظارتی ای که به راحتی هک می شوند

به گزارش آی تابناک:دوربین های یاد شده که معمولا به پورت های یو اس بی متصل می شوند از حداقل قابلیت های امنیتی ضروری نیز برخوردار نیستند و با توجه به ضعف تنظیمات امنیتی پیش فرض و عدم تغییر آنها توسط کاربر هک کردن آنها توسط هکرها بدون دشواری خاصی ممکن است.

راب گراهام محقق امنیتی در این باره می گوید: تنها با صرف ۹۸ ثانیه وقت توانسته یکی از این دوربین ها را به بدافزار Mirai آلوده کند.

وی می گوید: می توان دوربین های امنیتی را به شیوه های مختلفی آلوده کرد و محتوای ضبط شده توسط آنها را هم به راحتی مشاهده کرد.

بدافزار Mirai بعد از آلوده کردن یک دوربین می تواند به سرعت از طریق شبکه اینترنت به دنبال دیگر دوربین های آسیب پذیر بگردد و آنها را نیز آلوده کند. به گفته راب گراهام تمامی این اتفاقات تنها در چند ثانیه رخ می دهد و قربانیان نیز متوجه این مساله نمی شوند.

وی هشدار داده است با توجه به گسترش استفاده از اینترنت اشیا و اتصال انواع وسایل الکتریکی به شبکه مجازی باید برای ارتقای امنیت این نوع وسایل فکری اساسی کرد. در غیر این صورت هکرها به راحتی می توانند صدها میلیون وسیله و ابزار را آلوده کنند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار