تاریخ انتشار: ۱۷:۵۰ - ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - 2016 September 24
سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۲۰۱۶ IST هر دو سال یکبار با هدف ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه مخابرات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود که بازوی اجرایی این برگزاری، مرکز تحقیقات مخابرات ایران است.
محمود کمره ای، رئیس این سمپوزیوم در نشست خبری اهداف برگزاری این همایش بین المللی را تشریح کرد و گفت: هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۶ و ۷ مهرماه جاری با شرکت فعالان مخابراتی از ۱۰ کشور جهان، توسط مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری ۷ دوره موفق این سمپوزیوم تاکید کرد: بالغ بر ۴۱۰ مقاله از ۱۰ کشور از جمله امریکا، کانادا، ایتالیا، مالزی، قزاقزستان، سنگاپور، ایرلند، آلمان و ایران به این همایش ارسال شده است که از این تعداد، ۱۶۷ مقاله در ۶ نشست ارائه خواهد شد.

کمره ای محورهای برگزاری این همایش را شبکه های مخابراتی، سخت افزارها و نرم افزارهای مخابراتی، مخابرات ماهواره ای، مخابرات باندپهن، مخابرات نوری، ایمنی مخابرات، بیگ دیتا، مخابرات سبز و سیستم های محاسبات سریع عنوان کرد.

رئیس سمپوزیوم بین المللی مخابرات با بیان اینکه ۸ سخنران کلیدی از کشورهای آلمان، انگلستان، نروژ، کانادا، هند و ایران در این همایش سخنرانی خواهند کرد، ادامه داد: ۲۹ نشست در قالب این سمپوزیوم برگزار می شود.

کمره ای زمان برگزاری این سمپوزیوم را روزهای ۶ و ۷ مهرماه جاری عنوان کرد و گفت: وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم تحقیقات و فناوری و مدیران ارشد این دو وزارتخانه، سخنرانان افتتاحیه این سمپوزیوم دو روزه خواهند بود.

وی با اشاره به علاقه مندی دانشگاهها به زمینه های مورد بحث در این سمپوزیوم، خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهای تحقیقاتی برخی مقالات ارائه شده به سمپوزیوم بین المللی مخابرات، امید می رود همچون دوره های گذشته، درصدی از این دستاوردها به پژوهشهای کاربردی منجر شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار