کد خبر: ۳۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 July 23
کروم بوک‌ها را می‌توان لپ تاپ‌هایی ارزان قیمت با عملکرد مناسب و یک سیستم عامل اختصاصی دانست که تا به امروز پیشرفت‌های بسیاری را ارائه کرده‌اند. آخرین اخبار پروژه مخفی «گوگل» به منظور ساخت یک کروم بوک حرفه‌ای و جذاب را لو می‌دهد. یک Chromebook با دو نمایشگر که می‌تواند رقیبی برای سرفیس نئو باشد.
به گزارش آی تابناک : کروم بوک‌ها را می‌توان لپ تاپ‌هایی ارزان قیمت با عملکرد مناسب و یک سیستم عامل اختصاصی دانست که تا به امروز پیشرفت‌های بسیاری را ارائه کرده‌اند. آخرین اخبار پروژه مخفی «گوگل» به منظور ساخت یک کروم بوک حرفه‌ای و جذاب را لو می‌دهد. یک Chromebook با دو نمایشگر که می‌تواند رقیبی برای سرفیس نئو باشد.

در سال 2020، شاهد لغو بسیاری از پروژه، نمایشگاه و کنفرانس‌های مهم، به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده‌ایم. با این وجود معرفی لپ تاپ‌هایی با دو نمایشگر همزمان، یکی از پیشرفت‌های ثبت شده به نام سال 2020 است. چندی پیش ایسوس نسخه جدید و بهبود یافته لپ تاپ ZenBook Pro Duo را با دو نمایشگر همزمان معرفی کرده و لنوو نیز با لپ تاپ  ThinkBook Plus به سمت لپ تاپ‌هایی با دو نمایشگر در حرکت است.

CHR-03.jpg

مایکروسافت نیز با معرفی چندین کامپیوتر هیبریدی-لمسی، این بازار را به شدت داغ کرده است. اینک Google نیز به دنبال تغییراتی شگرف در دنیای کروم بوک ها، در حال کار بر روی یک پروژه موسوم به Palkia است. Palkia نام پروژه‌ای است که به ساخت یک کروم بوک با دو نمایشگر منتهی خواهد شد. اطلاعات جدیدی که در زمینه این لپ تاپ مبتنی بر سیستم عامل کروم منتشر شده است، نشان می‌دهد که این محصول دارای دو نمایشگر است؛ نمایشگر نخست در جایگاه اصلی، به مانند دیگر لپ تاپ‌ها تعبیه خواهد شد.

نمایشگر دوم نیز در بالای صفحه کلید نصب خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد، دست کم یکی از نمایشگرها لمسی بوده و جالب است بدانید که در کدهای منتشر شده، نام یک ترک پد (Trackpad) نیز به چشم می‌خورد. پس یک کروم بوک با دو نمایشگر و یک Trackpad در راه است. در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این پروژه منتشر نشده اما بعید است که به این زودی‌ها، شاهد معرفی عرضه این کروم بوک جذاب باشیم.منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار