کد خبر: ۳۱۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
از دیروز که ماجرای ممنوعیت واردات و رجیستری گوشی‌های با قیمت بیش از 300 یورو رسانه‌ای شد، بازار موبایل کشور متشنج شده و گزارش‌های منتشر شده حاکی از احتکار و خودداری از فروش گوشی‌های گران قیمت است. در میان سکوت مسئولان مربوطه، وزیر ارتباطات در توییتر واکنش نشان داده است.
به گزارش آی تابناک : از دیروز که ماجرای ممنوعیت واردات ورجیستریگوشی های با قیمت بیش از 300 یورورسانه‌ای شد، بازار موبایل کشور متشنج شده و گزارش‌های منتشر شده حاکی از احتکار و خودداری از فروش گوشی‌های گران قیمت است. در میان سکوت مسئولان مربوطه، وزیر ارتباطات در توییتر واکنش نشان داده است. جهرمی می گوید سه ایراد جدی به این مصوبه گرفته و خواستار بازنگری در آن شده است.

بر پایه گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، نه تنها قیمت گوشی از روز گذشته افزایش یافته، بلکه برخی فروشندگان به امید افزایش هرچه بیشتر قیمت‌ها، فروش گوشی‌های گران قیمت را متوقف کرده‌اند. در این میان خریدار می‌ماند و احساس يأس و سردرگمی که معلوم هم نیست تا کجا ادامه می یابد.

5656665.PNG

وزیر ارتباطات که حضور سنگینی در توییتر دارد، نسبت به مصوبه ممنوعیت واردات گوشی‌های گران‌تر از 300 یورو واکنش نشان داده است. به گفته جهرمی، وی در تماس با رئیس کل بانک مرکزی و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، استدلال‌های خود را در نامناسب بودن مصوبه مورد بحث عنوان کرده است. به گفته جهرمی، قرار است با رعایت همان اولویت‌های تخصیص منابع ارزی دولت، در این مصوبه بازنگری شود.

جهرمی نوشت:

«ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰یورو دارای سه ایراد جدی است. با رییس کل بانک مرکزی و همچنین سرپرست وزارت صمت، صحبت کردم و استدلالها را مطرح کردم. با تاکید بر ضرورت رعایت اولویتهای منابع ارزی کشور، بنا شد این تصمیم بازنگری شود.»

یک کاربر با لحن کنایه آمیز خطاب به جهرمی نوشت:

«اگه صلاح میبینی داداش، انتخاب گوشی دستمون با خودمون باشه‌»

همه این ها در حالی است که تعرفه بالای گمرک و رجیستری خود موجب گرانی گوشی موبایل شده بود.

حالا باید منتظر ماند و دید بازنگری در مصوبه ممنوعیت واردات گوشی‌های گران‌تر از 300 یورو چه نتیجه‌ای خواهد شد. با توجه به کمبود شدید منابع ارزی دولت، حذف کامل سقف قیمتی بعید به نظر می‌رسد و در خوش‌بینانه ترین حالت، شاید سقف 300 یورویی قدری افزایش یابد. البته همه این‌ها گمانه زنی است.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار