کد خبر: ۳۱۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 05
منابع آگاه حاکی از آن هستند که کمپانی بویینگ قصد دارد طی دو سال آینده به تولید سری هواپیماهای غول پیکر ۷۴۷ پایان دهد.
به گزارش آی تابناک : منابع آگاه حاکی از آن هستند که کمپانی بویینگ قصد دارد طی دو سال آینده به تولید سری هواپیماهای غول پیکر ۷۴۷ پایان دهد.

طبق گزارشی که از سوی بلومبرگ منتشر شده، گفته می‌شود از دید کمپانی آمریکایی بویینگ، عصر پروازهای خیلی بزرگ دیگر به اتمام رسیده، و به همین ترتیب به زودی تولید خانواده جمبوجت ۷۴۷ (به خصوص نسخه ۸-۷۴۷) را متوقف خواهد کرد. البته هنوز این موضوع به تایید یا تکذیب هیچکدام از مقامات شرکت نرسیده، اما شنیده شده که آنها صرفا فرآیند تولید را تا دو سال آینده ادامه خواهند داد تا سفارشات پیشین را تکمیل کنند.

با اینکه دلیل واضح و دقیق این اتفاق هنوز معلوم نیست، بلومبرگ به تغییرات اساسی برای بهبود شرایط اقتصادی کمپانی اشاره می‌کند. بر کسی پوشیده نیست که این روزها شرکت هواپیمایی بویینگ رقبا و مشکلات خاص خودش را دارد.

حتی قبل از شیوع ویروس کرونا صنعت پرواز به استفاده از هواپیماهای کوچک‌تر، کم‌مصرف‌تر و بعضا مدل‌های دو موتوره مانند ۷۸۷ روی آورده بود. تمام ۱۵ سفارش در دست تولید هواپیماهای سری ۷۴۷، همگی با هدف استفاده باربری خریداری شده‌اند و دوازده تای آنها در شرکت «یونایتد پارسل سرویس» جهت خدمات‌رسانی پستی استفاده خواهند شد.

مدل ۸-۷۴۷ هم گفته می‌شود که دیگر قدیمی شده و بودجه تلف‌کن است. از سال ۲۰۱۶ به بعد تولید این هواپیما به ضرر مالی منجر شده و آخرین سفارش مسافربری آن برای نیروی هوایی و در سال ۲۰۱۷ بوده است.

در هر شرایط، توقف تولید هواپیماهای ۷۴۷، نقطه عطفی مهم در تاریخ هوانوردی جهان خواهد بود. این خانواده بیشتر از پنجاه سال در ناوگان هوایی جهان فعالیت داشته و از سال ۱۹۷۰ به خدمات‌رسانی مشغول بوده است. ۷۴۷ دومین هواپیمای بزرگ جهان محسوب شده و تاکنون ۱۵۷۱ سفارش داشته. هواپیمای ۷۴۷ تا مدتی به پرواز ادامه خواهد داد، اما در هر صورت می‌دانیم که به پایان دورانش رسیده.

منبع : دیجیاتو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار