کد خبر: ۳۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 02
دو فضانورد برای دومین بار در هفته جاری پیاده روی فضایی انجام دادند تا عملیات تعویض باتری های قدیمی ایستگاه را انجام دهند.
به گزارش آی تابناک : کریس کسیدی و باب بنکن فضانوردان ناسا روز گذشته با انجام یک پیاده روی فضایی باتری های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی را تعویض کردند.

این عملیات دویست و بیست و نهمین پیاده روی فضایی از ایستگاه فضایی بین المللی بود. البته این دومین پیاده روی در هفته جاری نیز به حساب می آید. در ۲۶ ژوئن فضانوردان پیاده روی دیگری نیز انجام داده بودند.

طی این پیاده روی ۶ ساعت و یک دقیقه ای، فضانوردان باتری های جدید را نصب کردند. آنها به طور موفقیت آمیزی باتری های لیتیوم یونی جدید و آداپتور آنها را نصب کردند و همزمان باتری های قدیمی نیکل هیدروژنی را جدا کردند.

به گفته ناسا حداقل ۲ پیاده روی فضایی دیگر باید انجام شود تا برنامه ارتقای نیروی این ایستگاه فضایی تکمیل شود. برنامه مذکور از سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شده است.

این هشتمین پیاده روی فضایی کسیدی و بنکن بود. کسیدی اکنون در کل ۳۷ ساعت و ۲۱ دقیقه پیاده روی فضایی انجام داده است. مدت زمان پیاده روی فضایی بنکن نیز در کل ۴۳ ساعت و ۴۰ دقیقه است.
منبع : مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار