کد خبر: ۳۱۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 02
اگر چه برای بسیاری از ما و گیمرها اجرای بازی‌های PS1، PS2، PS3 و حتی PS4 بر روی کنسول PS5 اهمیت چندانی ندارد، اما برای بسیاری یک مؤلفه بسیار برجسته در انتخاب کنسول نسل نهم است. اینک سخنگوی «سونی» در این زمینه اطلاعاتی را ارائه کرده است.
به گزارش آی تابناک : اگر چه برای بسیاری از ما و گیمرها اجرای بازی‌های PS1، PS2، PS3 و حتی PS4 بر روی کنسول PS5 اهمیت چندانی ندارد، اما برای بسیاری یک مؤلفه بسیار برجسته در انتخاب کنسول نسل نهم است. اینک سخنگوی «سونی» در این زمینه اطلاعاتی را ارائه کرده است. آیا می‌توان بازی‌های نسل‌های پیشین را بر روی پلی استیشن 5 اجرا کرده و از آنها لذت برد؟

در ابتدا این سؤال مطرح می‌شود که آیا انتظارات ما از یک PlayStation 5 زیاد نیست؟ یک کنسول با سخت افزارهای مدرن، درایو اس اس دی، خنک کننده توانمند، امکان اجرای بازی‌های 4K، ویژگی‌های جذاب از جمله بازخورد لمسی و البته قیمت پایین! تمام این موارد به همراه سازگاری کامل با تمامی کنسول‌های تولید شده از این کمپانی، انتظاراتی عجیب و زیاد هستند. این در حالی است که گیمرها چشم امید به ارائه یک کنسول زیر 600 دلار بسته‌اند.

پس شاید بهتر باشد که تا با در نظر گرفتن واقعیت و قیمت، توقعات خود از PS5 و حتی XBX را تا حدودی کاهش دهیم. کمپانی سونی تا کنون در چند نوبت تلویحاً به این نکته اشاره کرده است که بازی‌های پلی استیشن 4 بر روی کنسول پلی استیشن 5 نیز اجرا خواهند شد. سخنگوی سونی، به تازگی و طی مصاحبه با یک رسانه ژاپنی موسوم به GameSpark اطلاعاتی را در این زمینه ارائه کرده است.

PS5-GA-2.jpg

به گفته سخنگوی سونی، این شرکت تمرکز اصلی خود را در ویژگی Backwards Compatibility، به سازگاری بازی‌های PS4 با PS5 قرار داده است. کنسول PS4 هیچ یک از بازی‌های PS5 را اجرا نخواهد کرد؛ با این وجود سونی و توسعه دهندگان بازی، تا کنون نزدیک به 4000 بازی منتشر شده برای PS4 را با موفقیت بر روی PS5 آزمایش کرده‌اند. صحبت‌های مبهم سخنگوی سونی در زمینه سازگاری PS5 با بازی‌های PS1، PS2 و PS3، گمانه زنی‌های متعددی را به وجود آورده است.

به گفته این سخنگو، در وضعیت کنونی، سونی برنامه‌ای به منظور امکان اجرای بازی‌های  PS1، PS2 و PS3 بر روی کنسول PlayStation 5 ندارد. اگر چه این به معنی حذف کامل کنسول‌های قدیمی از Backwards Compatibility نیست، اما می‌تواند یک پاسخ قاطع برای گیمرهایی باشد که به دنبال سازگاری بازی‌های قدیمی با PS5 هستند.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار