کد خبر: ۳۱۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۱ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 01
اپل همیشه یکی از آسان‌ترین روش‌ها را برای ارسال و دریافت فایل‌های بزرگ در اپلیکیشنی به نام AirDrop داشته است. اندروید هم قبلاً از برنامه‌ای به نام Android Beam که بر پایه‌ی اتصال NFC بود، استفاده می‌کرد اما در اندروید 10، این برنامه به‌صورت کلی حذف شد.
به گزارش آی تابناک : اپل همیشه یکی از آسان‌ترین روش‌ها را برای ارسال و دریافت فایل‌های بزرگ در اپلیکیشنی به نام AirDrop داشته است. اندروید هم قبلاً از برنامه‌ای به نام Android Beam که بر پایه‌ی اتصال NFC بود، استفاده می‌کرد اما در اندروید 10، این برنامه به‌صورت کلی حذف شد. این برنامه با NFC به دستگاه مورد نظر متصل می‌شد، اما برای انتقال داده‌ها از بلوتوث استفاده می‌کرد و سرعت انتقال به‌شدت پایین بود.

طبق خبرهای وب‌سایت Android Police، قابلیت انتقال فایل جدید گوگل با نام Nearby Sharing به مرحله‌ی آزمایشی بتا رسیده و افرادی که در برنامه Google Play Services جز تست‌کننده‌های بتا هستند، می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. این افراد در منوی Android share به گزینه‌ی جدیدی به نام Nearby Share دسترسی پیدا می‌کنند.

nearbyshare3.png

با انتخاب این گزینه، دستگاه‌های نزدیک به شما مشخص شده و شما نیز می‌توانید قابلیت شناسایی شدن را برای مخاطبین خود را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت کلی قابلیت Nearby Share را غیرفعال کنید.

با فعال کردن قابلیت Nearby Share، اگر دستگاهی در نزدیکی گوشی شما قصد ارسال فایلی را داشته باشد، حتی اگر دستگاه شما برای فرستنده قابل شناسایی هم نباشد، شما متوجه فرستنده می‌شوید و می‌توانید برای دریافت فایل قابلیت شناسایی اسمارت‌فون خود را فعال کنید.

nearbyshare.png

گوگل نیز در بیانیه‌ای عنوان کرد در آینده اطلاعات بیشتری راجع به قابلیت Nearby Share منتشر خواهد کرد. گوگل قصد دارد قابلیت Nearby Sharing را با پشتیبانی از  اندروید 6 (مارشملو)  و نسخه‌ های بالاتر از آن معرفی کند.

کمتر از یک سال پیش مشخص شد گوگل در حال کار بر روی یک جایگزین برای Android Beam به نام Nearby Sharing است و حتی XDA-developers یک نسخه‌ی دمو از آن را به اشتراک گذاشتند.

این برنامه بسیار شبیه اپلیکیشن AirDrop اپل عمل می‌کند، به این صورت که هر دو دستگاه گیرنده و فرستنده باید بلوتوث و Wi-Fi خود را فعال کرده، سپس دو دستگاه برای ایجاد اتصال از بلوتوث استفاده می‌کنند و پس از آن Wi-Fi وظیفه‌ی ارسال و دریافت فایل‌ها را بر عهده می‌گیرد. پس در این حالت دریافت و ارسال اطلاعات بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد و این گزینه در منوی Share اندروید وجود دارد که دسترسی به آن را نیز ساده‌تر می‌کند.

nearbyshare2.jpg

البته قبل از این هم سامسونگ از S-Share برای انتقال فایل‌ها استفاده می‌کرد. S-Share با استفاده از NFC اتصال را برقرار و سپس با Wi-Fi انتقال اطلاعات صورت می‌گرفت، اما این قابلیت فقط برای دستگاه‌های سامسونگی در دسترس بود. همچنین هواوی هم از برنامه‌ی Huawei Share استفاده می‌کند که عملکردی شبیه به ایردراپ اپل دارد، اما این اپلیکیشن نیز فقط در گوشی‌های هواوی کاربرد دارد.

علیرغم اینکه اکثر اسمارت‌فون‌های اندرویدی قابلیت مشابهی برای انتقال اطلاعات با Wi-Fi داشته‌اند، کمبود چنین قابلیتی برای پلتفرمی به بزرگی اندروید کاملاً حس می‌شد و حالا گوگل در پی رفع این نقص از سیستم عامل خود برآمده است. 

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار