کد خبر: ۳۱۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 2020 June 29
اگر شما هم رویای هکر کلاه سفید شدن را در سر دارید، احتمالا با این سوال روبه‌رو شده‌اید که هک و امنیت را از کجا شروع کنیم؟
به گزارش آی تابناک : 

احتمالا هنوز هم تصور برخی از افراد درباره هکرها، شخصی است که با صورت پوشانده شده و در یک اتاق تاریک، در حال ارتکاب جرم استاما در حقیقت، تمام هکرها مجرم نیستند، بلکه بسیاری از آن‌ها افراد با دانشی هستند که حفره‌های امنیتی سیستم‌ها را شناسایی کرده و در واقع از آن‌ها در برابر هکرهای کلاه سیاه (که در ادامه معرفی خواهیم کردمحافظت می‌کنند.

دوره CEH یا Certified Ethical Hacker که با عنوان هک اخلاقی یا قانونمند نیز شناخته می‌شود، ابتدایی‌ترین دوره‌ای است که شما باید برای هکر کلاه سفید شدن بگذرانید. البته قبل از ورود به این دوره، حتما باید در دوره‌های پیش‌نیاز مانند Network+ نیز شرکت کنید.

علاقه‌مندان به این حوزه، می‌توانند از نقشه راهی که گروه آموزشی لیان برای آن‌ها تهیه کرده استفاده کنند تا بتوانند مسیر درست را برای ورود به دنیای امنیت و شبکه انتخاب کنندهمچنین در صورت تمایل، می‌توانید در وبینار رایگان نقشه راه ورود به حوزه هک و امنیت شرکت کنید تا با مسیری که قرار است طی کنید، آشنا شویدبرای ثبت نام در این وبینار، اینجا کلیک کنید.

برای هکر کلاه سفید شدن چه مهارت‌هایی باید داشته باشیم؟

هک، یکی از زیرمجموعه‌های حوزه تست نفوذ استبرای این که یک هکر کلاه سفید موفق باشید، باید دانش، مهارت و سرعت بالایی داشته و همیشه بروز باشید.

قبل از هر چیز، باید تسلط خوبی روی زبان انگلیسی داشته باشید زیرا بسیاری از منابع آموزشی در زمینه IT، به زبان انگلیسی هستندمورد دوم، روحیه یادگیری و حل مسئله است که باید در خود تقویت کنیددنیای امنیت هیچ حد و مرزی ندارد برای همین، هیچ‌وقت نمی‌توانید به دانش فعلی خود اعتماد کنید و همیشه باید در حال یادگیری باشید.

قدم بعدی، یادگیری حداقل یک زبان برنامه‌نویسی در سطح پیشرفته استتوجه داشته باشید که بدون داشتن دانش برنامه نویسی، هرگز نمی‌توانید خود را یک هکر بنامیدپیشنهاد ما یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون است.

بعد از آن، نوبت به مبانی امنیت می‌رسد که باید آگاهی خود را در این زمینه، تا حد امکان بالا ببریدبا گذراندن دوره‌هایی مانند CSCU می‌توانید تسلط خوبی در این زمینه پیدا کنید.

همچنین باید تسلط زیادی بر مفاهیم شبکه داشته باشید که یکی از معروف‌ترین و ابتدایی‌ترین دوره‌ها در این زمینه، دوره نتورک پلاس است.

بعد از گذراندن دوره‌های پیش‌نیاز، می‌توانید وارد دوره‌های تخصصی حوزه تست نفوذ شبکه شوید که همان‌طور که در ابتدای این متن گفتیم، دوره CEH مقدماتی‌ترین دوره در این زمینه است. البته به جای این دوره، می‌توانید در دوره Sans 504 که معادل آن است شرکت کنید.

درآمد یک هکر کلاه سفید چقدر است؟

یکی از دغدغه‌های افرادی که می‌خواهند وارد حوزه هک و امنیت شوند، درآمد این شغل استقبل از این که درآمد هکرها را بررسی کنیم، بهتر است توضیحی درباره هکرها بدهیمبه طور کلی هکرها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که ما در این مقاله با 2 دسته از آن‌ها کار داریم: "هکرهای کلاه سیاهو "هکرهای کلاه سفید".

منظور از هکرهای کلاه سیاه، افرادی هستند که با انگیزه مالی یا کسب شهرت، اقدام به نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری کرده و اطلاعات آن‌ها را سرقت یا در سیستم آن‌ها اخلال ایجاد می‌کننددر مقابل این دسته از هکرها، هکرهای کلاه سفید هستند که از طرف خود شرکت‌ها استخدام می‌شوند یا برای برنده شدن باگ بانتی، اقدام به هک و نفوذ می‌کنند.

از آن جایی که درآمد هکرهای کلاه سیاه مشخص نیست، گروه مورد بحث ما در این مقاله، هکرهای کلاه سفید هستند که با عنوان هکر قانونمند یا اخلاقی شناخته می‌شوند.

متوسط درآمد سالانه یک هکر اخلاقی، 331/71 دلار استرنج درآمد آن‌ها از 760/24 تا 502/111 دلار و رنج پاداش از صفر تا 500/17 دلار متغیر استبنابراین، درآمد کل آن‌ها، تقریباً چیزی بین 760/24 تا 322/132 دلار استالبته این به جز مبالغ بزرگی است که شرکت‌های مشهور به عنوان باگ بانتی در نظر می‌گیرند.

طبق گزارش وزارت کار ایالات متحده، شهر نیویورک بالاترین میانگین مبلغ را به هکرها پرداخت می‌کند که عدد آن 900/117 دلار است.

بر اساس گزارشی که Global Knowledge & TechRepublic درباره حقوق و دستمزد فناوری اطلاعات، ارائه کرده است، متخصصان CEH، بالاترین درآمد را درمیان متخصصان IT داشتندهمچنین مدرک CEH در میان 15 گواهینامه پردرآمد، رتبه نهم را کسب کرده است.

البته درآمد نهایی یک هکر، به میزان تجربه فرد و محل زندگی او بستگی داردچند نمونه از مشاغل رایج یک هکر قانونمند، عبارتند ازمهندس امنیت، کارشناس تست نفوذ، مشاور امنیت اطلاعات و تحلیلگر امنیت شبکه.

لازم به ذکر است که تمام دوره‌ها و آموزش‌هایی که در طول متن ذکر شد، در قالب ویدئو، مقاله، کلاس و وبینار، توسط گروه آموزشی لیان ارائه می‌شوداگر به شرکت در این دوره‌ها یا دانلود رایگان آموزش‌ها علاقه‌مندید، به سایت لیان مراجعه کنید.
منبع : دیجیاتو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار