کد خبر: ۳۱۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۰۸ تير ۱۳۹۹ - 2020 June 28
مهندسان ناسا اخیرا راکت جدید این سازمان فضایی را طی آزمایشات خود از بین بردند. هدف از این کار، بررسی مواردی بود که می‌تواند در راه‌اندازی واقعی، موشک را با مشکل مواجه کند.
به گزارش آی تابناک : ناسا همچنان در حال توسعه سیستم پرتاب وسایل نقلیه فوق سنگین برای ماموریت‌های خارج از مدار زمین است. مهندسان این سازمان در حال تکمیل آزمایش‌های ساختاری با استفاده از سیلندر اکسیژن مایع هستند. این راکت نسل جدید برای ماموریت آینده ناسا به عنوان بخشی از پروژه «آرتمیس» و همچنین ارسال فضانوردان به مریخ درنظر گرفته شده است.

تست‌های ساختاری این راکت شامل ۲۰۰ آزمایش می‌شود که نتیجه آن، افزایش فشار سیلندر با اکسیژن مایع تا زمان انفجار است. مهندسان با بستن مخزن راکت فولادی و استفاده از سیلندرهای هیدرولیکی اطراف آن، فشار را افزایش داده‌ا‌ند. با این کار، مهندسان موفق به بازتولید فشاری شده‌اند که راکت در زمان پرتاب تجربه می‌کند.

«رالف کارت»، مدیر آزمایشگاه مارشال اعلام کرده:

«تیم آزمایشگاه مارشال همکاری نزدیکی برای طراحی راکت با تیم سیستم پرتاب فضایی (SLS) داشته است. با مشاهده نحوه ایجاد آزمایشات و همکاری با مهندسان SLS و بوئینگ در فرایند آزمایش و همچنین جمع‌آوری نتایج ۵ آزمون صلاحیت ساختاری، افتخار می‌کنیم که سازه‌ها در شرایط سخت پرواز می‌توانند از خود مقاومت نشان دهند.»

به عنوان نتیجه این آزمایش‌ها، مهندسان توانستند به این موضوع پی ببرند که کدام بخش از راکت ممکن است در برابر چنین انفجاری مقاومت نکند، بنابراین می‌توانند در آینده مشکلات و ضعف‌های آن را برطرف کنند.. سایر آزمایشات ساختاری را تست‌های چهار قسمت بزرگ از مراحل اصلی شامل بخش موتور، مخزن درونی، مخزن هیدروژن مایع و اکسیژن مایع، تشکیل می‌دهند.


منبع : دیجیاتو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار