کد خبر: ۳۱۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 06
دنیای بازی‌های کامپیوتری بسیار جدی است؛ آنقدر جدی که در زمینه اقتصاد به یک غول عظیم‌الجثه مبدل شده و در حوزه سخت افزار و نرم افزار نیز جزو بخش‌هایی است که حرف اول و آخر را می‌زنند.
به گزارش آی تابناک : دنیای بازی‌های کامپیوتری بسیار جدی است؛ آنقدر جدی که در زمینه اقتصاد به یک غول عظیم‌الجثه مبدل شده و در حوزه سخت افزار و نرم افزار نیز جزو بخش‌هایی است که حرف اول و آخر را می‌زنند. بخشی از این اکوسیستم را گیمرهایی از سراسر جهان شکل داده‌اند که بخش بزرگی از زندگی خود را صرف بازی‌های کامپیوتری کرده و خواهند کرد. گیمر اسطوره‌ای چینی، جیان ژیائو، از جمله همین افراد است که زندگی عجیب آن با یک خبر حیرت انگیز تیتر رسانه‌ها شده است.

اسطوره بازی‌های کامپیوتری چین، جیان ژیائو، به تازگی اعلام کرده است که در پی مشکلات جسمی از دنیای بازی و مسابقات کناره گیری خواهد کرد. جیان ژیائو به نوعی خود را بازنشسته کرده و این در حالی است که وی تنها 23 سال سن دارد. به نظر می‌رسد که جیان ژیائو ترجیح داده است که در اوج از دنیای بازی خارج شده و با آن خداحافظی کند.

جیان ژیائو، از گیمرهای فوق حرفه‌ای کشور چین و البته جهان است؛ این گیمر از سال 2012 به بازیکنان حرفه‌ای دنیای بازی‌های کامپیوتری اضافه شد. این گیمر در لیگ اسطوره‌های جهان، با نام مستعار Uzi نیز حضور یافت. این گیمر چشم بادامی در یک شبکه اجتماعی بازنشستگی خود را اعلام کرده و تنها علت آن را مشکلات جسمانی شدید که در اثر انجام بازی‌های طولانی مدت به سراغش آمده است، اعلام کرده است. این گیمر تنها در شبکه اجتماعی سینا ویبو 5 میلیون دنبال کننده دارد.

gamer1.jpg

در وضعیت کنونی که حتی اجرای بازی‌های کامپیوتری از طریق سرویس‌های ابری نیز ممکن شده است، شاهد تولد یک معضل جدید به نام «اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری» هستیم. کشورهای بسیاری از جمله انگلستان، چین و آمریکا، با این مسئله دست به گریبان هستند. کاهش تحرکات فیزیکی در اثر انجام طولانی مدت بازی‌های کامپیوتری و نشستن مداوم پشت کامپیوتر، منجر به بروز مشکلاتی در روند سلامتی گیمرها، خصوصاً در سنین پایین می‌شود.

در همین راستا برخی دولت‌ها از جمله دولت کشور چین، در ماه نوامبر گذشته برای مقابله با این پدیده، محدودیت های زمانی را اجرا کرد. گیمرهای زیر 18 سال اجازه انجام بازی بین ساعت‌های 10 شب تا 8 صبح را نخواهند داشت. جیان ژیائو در پیام خداحافظی خود گفت: متأسفانه باید به اطلاع شما برسانم من با افتخار تصمیم گرفتم که خودم را بازنشسته کنم. به علت شب بیداری‌های متداوم طی سالیان گذشته و رژیم غذایی چرب، در کنار استرس بالا، به دیابت نوع دو مبتلا شده است. وی در ادامه اضافه می‌کند که برنامه‌های روزانه خود را با ورزش و پیگیری درمان تغییر می‌دهد.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار