کد خبر: ۳۱۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 31
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که می‌توان با آزمایش فاضلاب شهری، اوج ابتلا به کووید- ۱۹ را در جوامع پیش‌بینی کرد.
به گزارش آی تابناک : پژوهشگران "دانشگاه ییل"(Yale University ) در پژوهش‌های خود دریافته‌اند که آزمایش فاضلاب برای بررسی آر.ان‌.ای کروناویروس می‌تواند به اندازه‌گیری میزان ابتلا به کووید- ۱۹ در جامعه کمک کند.

پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند هنگامی که مردم به کروناویروس مبتلا می‌شوند، گاهی اوقات ویروس در مدفوع آنها دیده می‌شود. همچنین پژوهش‌ها نشان داده‌اند که آر.ان‌.ای این ویروس، در مدفوع مشخص می‌شود. پژوهشگران دانشگاه ییل با توجه به این نتایج تصمیم گرفتند نمونه‌های به دست آمده از فاضلاب یک تصفیه‌خانه محلی را بررسی کنند.

دولت‌های سراسر جهان طی هفته‌های اخیر، قوانین اجتماعی برای مقابله با همه‌گیری بیماری را کاهش داده‌اند. به دنبال کاهش قوانین، برخی نواحی با کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر روبرو شده‌اند و برخی دیگر افزایش قابل توجهی در این آمار داشته‌اند.

پژوهشگران دانشگاه ییل در بررسی جدید خود، روش جدیدی یافته‌اند تا با کمک آن بتوانند افزایش ابتلا را پیش از دیدن آمار رسمی تشخیص دهند. روش پیشنهادی آنها، بررسی فاضلاب شهری است. پژوهشگران دریافتند که با این روش می‌توانند رسیدن ویروس به جامعه و ابتلای افراد به آن را ردیابی کنند. این کار با بررسی افزایش تراکم آر.ان‌.ای ویروس در فاضلاب امکان‌پذیر می‌شود.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که شاید آزمایش فاضلاب، روش خوبی برای جوامع باشد تا بتوانند احتمال رسیدن به اوج ابتلا را پیش از وقوع آن پیش‌بینی کنند.
منبع : ایسنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار