کد خبر: ۳۱۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
به نظر اوضاع شرکت هواوی در دنیای فناوری بسیار بیشتر از پیش در حال وخامت است و با وجود مقاومت یک ساله دولت بریتانیا، اعضای پارلمان این کشور به‌دنبال حذف قطعات ساخت کمپانی چینی هواوی از زیرساخت‌های شبکه‌ی 5G خود تا سال 2023 هستند.
به گزارش آی تابناک : به نظر اوضاع شرکت هواوی در دنیای فناوری بسیار بیشتر از پیش در حال وخامت است و با وجود مقاومت یک ساله دولت بریتانیا، اعضای پارلمان این کشور به‌دنبال حذف قطعات ساخت کمپانی چینی هواوی از زیرساخت‌های شبکه‌ی 5G خود تا سال 2023 هستند. 

 پس از مقاومت بسیار در مقابل فشارهای ایالات‌ متحده آمریکا در چند ماه اخیر، طبق گزارشات Financial Times، نخست‌وزیر انگلیس مقدمات لازم برای حذف قطعات هواوی از شبکه‌های 5G انگلیس را فراهم می‌کند. بدلیل وجود نگرانی‌هایی درباره‌ی امنیت ملی، اعضای حزب محافظه‌کار انگلیس خواهان حذف تکنولوژی هواوی از زیرساخت‌های مخابراتی شبکه 5G کشور خود تا سال 2023 شدند.

دولت ترامپ، استفاده از تکنولوژی‌های هواوی در ارگان‌های دولتی خود را ممنوع اعلام کرد و در ماه مِی سال گذشته (خرداد سال قبل)، ترامپ، دستور اجرایی مبنی بر منع کمپانی‌های آمریکایی از خرید قطعات مخابراتی ساخت کشورهای خارجی را به‌دلایل تهدیدات امنیتی به مرحله‌ی امضا رساند. این دستور از کمپانی خاصی نام نمی‌برد اما، از آن به‌عنوان راهی برای جلوگیری از  کسب و کار کمپانی‌های چینی مانند هواوی و ZTE در خاک آمریکا یاد می‌شود. همانطور که می‌دانید، رئیس‌جمهور آمریکا این دستور را هفته‌ی گذشته تا تاریخ مِی 2021 تمدیدکرد.

طبق اخبار، ترامپ و جانسون (نخست‌وزیر انگلیس) اوایل امسال در این مورد گفتگوهایی داشته‌اند و حداقل یکی از اعضای کنگره آمریکا گفته‌بود که آمریکا ممکن است در همکاری اطلاعاتی خود با انگلیس تجدیدنظر کند.ایالات متحده براین باور است که؛ هواوی می‌تواند با ساخت راه‌های نفوذی (backdoor) در زیرساخت‌های شبکه‌ی این کشور به دولت چین در جاسوسی از آمریکا کمک کند. که البته این ادعا بارها و بارها توسط هواوی رد شده‌است.

vodafone-huawei.jpg

البته جانسون تا قبل از این هم اندازه‌ی استفاده از قطعات هواوی در شبکه‌های 5G انگلیس را محدود کرده‌بود؛ به این ترتیب که، استفاده از تکنولوژی‌های این کمپانی در قسمت‌های حیاتی و حساس شبکه را ممنوع اعلام کرده‌بود. وی در ژانویه امسال (دی ماه 1398) گفته‌بود که بجز فناوری هواوی، گزینه‌های زیاد دیگری برای زیرساخت شبکه 5G انگلیس وجود ندارد و همینطور شرکت مخابراتی Vodafone هم (در تاریخ مارچ 2019) اعلام کرد که حذف قطعات هواوی از شبکه‌های مخابراتی‌اش بسیار هزینه‌بر خواهدبود.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار