کد خبر: ۳۱۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
در روزهای اخیر، تغییر سخت افزارهای پردازشی کامپیوتر خالق لینوکس، آقای Linus Torvalds، به شدت خبرساز شده است. آقای Linus Torvalds خالق لینوکس و گیت، افشا کرد که پس از نزدیک به 15 سال سخت افزارهای خود را به برند دیگری تغییر داده و این تغییر را بسیار شیرین خوانده است!
به گزارش آی تابناک : در روزهای اخیر، تغییر سخت افزارهای پردازشی کامپیوتر خالق لینوکس، آقای Linus Torvalds، به شدت خبرساز شده است. آقای Linus Torvalds خالق لینوکس و گیت، افشا کرد که پس از نزدیک به 15 سال سخت افزارهای خود را به برند دیگری تغییر داده و این تغییر را بسیار شیرین خوانده است!

به گفته خالق و معمار سیستم عامل‌های لینوکس و گیت، وی در 15 سال آخر تنها از سیستم‌هایی با پردازنده‌های Intel استفاده کرده است. چندی پیش، وی اعلام کرده بود که به استفاده از پردازنده‌های ARM علاقه‌مند است؛ در نتیجه پس از اعلام خبر تغییر سخت افزارهای کامپیوتر شخصی وی، احتمال می‌رفت که آقای Linus Torvalds از یک سیستم با پردازنده‌های مبتنی بر ریزمعماری های ARM استفاده کرده باشد.

LINUX-TH-3.jpg

با این وجود آقای لینوس توروالدز اعلام کرد که پس از 15 سال استفاده از پردازنده‌های شرکت اینتل، به سراغ یک کامپیوتر جدید با پردازنده AMD Ryzen Threadripper 3970X رفته است. این خبر به سرعت در محافل رسانه‌ای منتشر شده و یک امتیاز مثبت برای وجهه شرکت AMD خواهد بود. پردازنده Threadripper 3970X در کلاس ایستگاه کاری، از سوکت sTRX4 پشتیبانی کرده و دارای 32 هسته به همراه 64 هسته است. این پردازنده قدرتمند در لیتوگرافی 7 نانومتری تولید شده و دارای فرکانس پایه 3.7 گیگاهرتز و بوست 4.5 گیگاهرتز است.

وی در یک وبلاگ، به صورت هفتگی اقدام به انتشار مقاله و اخبار پیرامون فعالیت خود می‌کند؛ در آخرین مقاله که در تاریخ 24 ماه مه منتشر شد، آقای Torvalds ضمن اعلام خبر استفاده از Threadripper 3970X گفت: روند به‌روزرسانی توزیع Linux 5.7 rc7 به شکلی پایدار به اتمام رسیده است. در ادامه وی به ارائه جزئیاتی از این توزیع پرداخته اما در نهایت، به سراغ مبحث مهم تغییر سیستم شخصی و کاری خود رفت. معمار ارشد لینوکس، بزرگ و هیجان انگیز اتفاق هفته خود را به‌روزرسانی کامپیوتر شخصی، با پلتفرم AMD اعلام کرد.

LINUX-TH-1.jpg

آقای Torvalds در ادامه گفت: در 15 سال اخیر، کامپیوترهای شخصی من تنها با CPUهای شرکت Intel پیکربندی می‌شدند؛ خیر، هنوز خبری از مهاجرت به پردازنده‌های ARM نیست. با این وجود به تازگی از یک کامپیوتر جدید با پردازنده Threadripper 3970X استفاده می‌کنم. همچنین ایشان در ادامه به افزایش سه برابر سرعت در بیلدهای آزمایشی allmodconfig اشاره کرده و گفت: به لطف این پردازنده، بیلدهای آزمایشی allmodconfig با سرعت سه برابری به نسبت گذشته اجرا می‌شوند؛ اگر چه این مسئله در وضعیت کنونی اهمیت چندانی ندارد. در نهایت آقای Linus Torvalds معتقد است که در آینده، افزایش سرعت سیستم خود را به نحو دیگری تجربه خواهد کرد.





منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار