کد خبر: ۳۱۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 23
فیسبوک تا کنون با ارائه مشوق های مالی کارکنان را به حضور در ادارات و حتی سکونت در نزدیکترین فاصله به دفتر مرکزی تشویق می کرد اما ظاهرا مشاهده بازدهی آنها در دوران قرنطینه باعث شده این کمپانی راه دیگری را در پیش بگیرد
به گزارش آی تابناک : ظهور ویروس کرونا به محرکی برای پیاده سازی تغییرات عمده در شرکت های بزرگ و کوچک تبدیل شده است. مقاومت آنها در برابر راه حل های مبتنی بر سیستم های ابری یک شبه از بین رفته و برگزاری رویدادهای فیزیکی تا حد زیادی جایش را به ویدیو کنفرانس داده است. پیش از این توییتر به کارکنانش اجازه داده در صورت تمایل و امکان به صورت دائمی دورکار شوند.

اخیرا اسپاتیفای و «کوین بیس» اعلام کرده اند کارکنان در ماه های آتی اجباری به حضور در محل کار نخواهند داشت. حالا هم نوبت به یکی از غول های دنیای فناوری رسیده که به دورکاری روی خوش نشان دهد. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل فیسبوک طی استریمی زنده تاکید کرد که ۵۰ درصد از پرسنل ۴۵ هزار نفری این شرکت طی دهه آینده دورکار خواهند شد. برای جلوگیری از اخلال در روند کاری این فرایند به صورت تدریجی انجام شده و بین ۵ تا ۱۰ سال طول خواهد کشید.

این شرکت در چرخشی آشکار از برنامه هایش برای استخدام گسترده نیروهای دورکاری خبر داده که نیازی به حضور فیزیکی در محل ادارات ندارند. از نظر زاکربرگ این روند علاوه بر افزایش دایره مهارت های کارکنان، از نظر اقتصادی هم به سود مجموعه تمام خواهد شد.

زاکربرگ در حالی این خبر را اعلام کرده که نرم افزار همکاری شرکتی فیسبوک با عنوان Workplace به لطف افزایش دورکاری شاهد رشدی خیره کننده بوده و تعداد کاربران سرویس پولی آن از ۳ میلیون نفر در پاییز سال قبل به ۵ میلیون نفر رسیده است.

از سوی دیگر اپل و گوگل ظاهرا قصدی برای پیاده سازی سیستم دورکاری ندارند اما تا پایان سال جاری برای پیشگیری از شیوع کرونا دفاتر خود را به صورت محدود و با تعداد مشخصی از کارکنان بازگشایی خواهند کرد.
منبع : دیجیاتو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار