کد خبر: ۳۱۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 23
در سال‌های اخیر چندین بار شاهد اختلال و قطعی‌های کوتاه مدت در شبکه گیمینگ ایکس باکس لایو شرکت مایکروسافت بودیم که اکثر آن‌ها به دلیل حملات سایبری هکر‌های کلاه سیاه رخ داده بود. اگر در ساعات گذشته برای اتصال به شبکه Xbox Live با مشکل مواجه شده‌اید نگران نشوید، زیرا این اختلال سراسری بوده و محدود به کشور خاصی نمی‌شود.
به گزارش آی تابناک : در سال‌های اخیر چندین بار شاهد اختلال و قطعی‌های کوتاه مدت در شبکه گیمینگ ایکس باکس لایو شرکت مایکروسافت بودیم که اکثر آن‌ها به دلیل حملات سایبری هکر‌های کلاه سیاه رخ داده بود. اگر در ساعات گذشته برای اتصال به شبکه Xbox Live با مشکل مواجه شده‌اید نگران نشوید، زیرا این اختلال سراسری بوده و محدود به کشور خاصی نمی‌شود.

شب گذشته برخی از کاربران گزارش‌هایی در خصوص قطعی و اختلال در شبکه گیمینگ ایکس باکس لایو را گزارش کردند و مانند همیشه در ابتدا تصور می‌کردند که این سرویس در داخل کشور فیلتر شده است و یا کاربران ایرانی از طرف شرکت مایکروسافت تحریم شده‌اند؛ اما اختلال‌ها هیچ ربطی به تحریم فیلترینگ ندارد و صرفاً به دلیل برخی از مشکلات فنی در سرورهای مایکروسافت رخ داده است.

سال گذشته شاهد قطعی طولانی مدت شبکه ایکس باکس لایو به دلیل اجرای حملات گسترده DDOS بر روی سرورهای گیمینگ شرکت مایکروسافت بودیم، که البته مایکروسافت موفق به شناسایی هکرهای و دفع حملات شد. در حال حاضر ممکن است برخی از کاربران با مشکلاتی مانند ساخت حساب کاربری جدید و ورود به بازی‌هایی که به صورت دیجیتالی خریداری شده است مواجه شوند.

اختلال دیشب کاربران کنسول‌های ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، کاربران ویندوز 10 و حتی وب‌سایت اصلی XBOX.COM را تحت تاثیر قرار داده بود. البته در زمان نگارش این مطلب اکثر مشکلات برطرف شده است و سرویس ایکس باکس لایو بدون هیچ مشکلی کار می‌کند.

مایکروسافت با انتشار بیانیه اعلام کرده که آن‌ها از مشکلات رخ داده در سرویس Xbox Live با خبر هستند و تیم فنی آن‌ها در کوتاه ترین زمان مشکل کاربران را حل خواهد کرد، اما تا این لحظه دلیل اصلی اختلال‌های شب گذشته سرویس ایکس باکس لایو مشخص نشده است.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار