کد خبر: ۳۱۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۱ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 21
مایکروسافت با رونمایی از یک سیستم مدیریت پکیج جدید کاربران ویندوز را غافلگیر کرد. این ابزار که مبتنی بر cmd است به توسعه دهندگان و کاربران اجازه می‌دهد تا هر برنامه‌ای را با تنها یک دستور ساده نصب کنند.
به گزارش آی تابناک : مایکروسافت با رونمایی از یک سیستم مدیریت پکیج جدید کاربران ویندوز را غافلگیر کرد. این ابزار که مبتنی بر cmd است به توسعه دهندگان و کاربران اجازه می‌دهد تا هر برنامه‌ای را با تنها یک دستور ساده نصب کنند.

مایکروسافت با انتشار Windows Package Manager می‌خواهد مشکلی که کاربران پس از خرید نصب سیستم جدید با نصب برنامه‌ها دارند را حل کند. فروشگاه ویندوز مرکز دریافت تمام اپ‌های ویندوز است، ولی اکثر کاربران حرفه‌ای و حتی توسعه دهندگان از آن استفاده نکرده و به سراغ ابزارهای مدیریت پکیج مثل Chocolatey می‌روند و یا اپ‌ها را از اینترنت دانلود می‌کنند.

حال به کمک Windows Package Manager یا winget می‌توان به آسانی برنامه‌ها را از طریق خط فرمان نصب کرد. برای مثال می‌توان با تایپ کردن عبارت «winget install Steam» در cmd آخرین نسخه استیم را روی سیستم نصب کرد. از آنجا که برنامه‌هایی مثل WinRAR، استیم، Zoom و برخی برنامه‌ها هنوز در استور وجود ندارند، استفاده از این ابزار برای نصب آن‌ها کاربردی خواهد بود.

تعدادی از برنامه هایی که با Windows Package Manager در دسترس هستند.

از آنجا که Windows Package Manager به تازگی منتشر شده و فعلاً نسخه پیش نمایش آن در دسترس کاربران قرار گرفته است، همه برنامه‌ها در آن لیست نشده‌اند و مثلاً برنامه‌های ویندوز استور هنوز در آن در دسترس نیستند، چون مایکروسافت در حال ایجاد یک مخزن جداگانه از اپ‌ها و اعتبارسنجی آنهاست. این شرکت در آپدیت‌های بعدی پشتیبانی از اپلیکیشن استور را نیز به این ابزار اضافه می‌کند.

انتشار این ابزار زنگ خطر را برای ویندوز استور به صدا درآورده است. پشتیبانی مایکروسافت از این فروشگاه ضعیف بوده و بسیاری از توسعه دهندگان آن را نادیده می‌گیرند. امید است این شرکت در آینده با ترکیب Windows Package Manager و ویندوز استور، فروشگاه بهتری را منتشر کند تا همه کاربران این سیستم عامل بتوانند بدون نیاز به باز کردن خط فرمان به آسانی به برنامه‌ها دسترسی پیدا کنند.

منبع : دیجیاتو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار