کد خبر: ۳۰۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 19
سیج محبوب‌ترین عنوان مسابقه‌ای چند نفره در جهان است. حداقل یوبی سافت اینگونه ادعا می‌کند.
به گزارش آی تابناک : سیج محبوب‌ترین عنوان مسابقه‌ای چند نفره در جهان است. حداقل یوبی سافت اینگونه ادعا می‌کند. این استودیوی امریکایی می‌گوید این بازی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یوبی سافت است. در رینبو سیکس دو گروه مسلح به اهدافی حمله می‌کنند یا از آنها دفاع می‌کنند که این اهداف می‌توانند گروگان، بمب یا هر چیز دیگری باشد. گیمرهای بسیار زیادی طرفدار این بازی هستند و جز بازی‌های آنلاین بسیار محبوب به شمار می‌رود. اما در کپی بازی Rainbow Six: Siege ،ایده یوبی سافت دزدیده شده است و باعث شده این استودیو اکنون از راه قانونی وارد شود و از حقوق خود دفاع کند.

یوبی سافت می‌گوید بازی Area F2 که یک عنوان اکشن در سبک تیراندازی اول شخص تاکتیکال است، از هر منظری از روی Rainbow Six: Siege کپی شده است و از نظر محیط گرافیکی گرفته تا صفحه انتخاب و صفحه امتیازات نهایی، کاملا از روی رینبو سیکس کپی برداری شده است. در واقع Area F2 یک نسخه کپی شده خالص از Rainbow Six که به جای عرضه بر روی کنسول و کامپیوتر شخصی، بر روی پلتفرم موبایل پورت شده است. نمی‌توان منکر حقیقت شد و باید گفت حق با یوبی سافت است و با دیدن ویدئوهای مقایسه این دو بازی می‌توان به صحت ادعای این استودیو پی برد. آنقدر تفاوت بین این دو بازی کم است که می‌توان گفت نقاط مشترک بین پابجی موبایل و پابجی معمولی کمتر از شباهت‌های بین Rainbow Six: Siege و Area F2 است و این مسئله به هیچ عنوان جذاب نیست.

Area F2، کپی بازی Rainbow Six: Siege

خودداری گوگل و اپل از حذف Area F2، کپی بازی Rainbow Six: Siege

اکثر بازی‌هایی که اینگونه از روی یک عنوان مشهور کپی می‌شوند به جایی نمی رسند چرا که توسط تیم‌های کوچک ساخته می‌شوند که توانایی بازاریابی ندارند. اما Area F2 توسط Ejoy.com توسعه داده شده اخیرا این تیم توسط کمپانی چینی Alibaba خریداری شده پس از لحاظ مالی توانمند است. ماه گذشته این بازی از حالت بتا خارج شد و میلیون‌ها گیمر در اپ استور و پلی استور این بازی را نصب کرده‌اند. به همین دلیل احتمالا یوبی سافت امیدی به موفقیت در دادگاه‌های چینی علیه این کمپانی ندارد. در عوض آنها تصمیم گرفتند که دسترسی بازی را محدود کنند.

در حالی که یوبی سافت پیش از این از گوگل و اپل درخواست کرده بود که این بازی را از فروشگاه‌های دیجیتالی خود حذف کنند، هر دو کمپانی این درخواست را رد کردند. درخواست این استودیو منطقی بود چرا که مدعی شده بود قانون کپی رایت در این مورد رعایت نشده است. با جواب منفی اپل و گوگل، حالا یوبی سافت از هر دو کمپانی شکایت قانونی کرده است. این پرونده در دادگاه فدرال لوس آنجلس به جریان افتاده تا احتمالا اپل و گوگل مجبور به انجام درخواست یوبی سافت و حذف کپی بازی Rainbow Six: Siege از فروشگاه‌های نرم‌افزاری خود شوند. باید صبر کرد و منتظر نظر قاضی پرونده ماند.
منبع : سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار