کد خبر: ۳۰۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 18
فرامرز رستگار، عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت مخابرات در مراسم روز جهانی ارتباطات گفت: در فناوری‌های مربوط به شبکه‌های مخابراتی ثابت باند باریک به ۷۵ درصد بومی‌سازی رسیده‌ایم و در شبکه‌های موبایل و پهن باند نیز، حدود ۳۵ درصد تجهیزات بومی شده‌است.
به گزارش آی تابناک : این عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت مخابرات، در مراسم روز جهانی ارتباطات که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده بود، از معاون اول رئیس جمهور خواست تا تمهیداتی بیاندیشد که حمایت دولت از مشاغل، شامل حال شرکت‌های حوزه ICT نیز بشود.

رستگار ضمن اشاره به فعالیت ۱۵۰ شرکت تولیدی، تحقیقاتی و فنی مهندسی در حوزه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی در قالب سندیکای صنعت مخابرات کشور، گفت: در این شرکت ها بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغال مستقیم وجود دارد و در مرحله پیش از تولید و پس از تولید، مانند پیاده‌سازی تجهیزات در شبکه‌ها در مجموع ۷۰ هزار نفر مشغول به کارند.

وی با بیان اینکه تا ۶ سال پیش سندیکای صنعت مخابرات به عنوان سازنده تجهیزات غیرفعال یا سخت افزار با تکنولوژی پایین یا متوسط شناخته می‌شد اما امروز می‌توانیم بگوییم که سازنده تجهیزات هوشمند هستیم، تاکید کرد: بومی‌سازی تکنولوژی‌ها و افزایش عمق تولید از برنامه‌های اصلی ما محسوب می‌شود و در این زمینه با وزارتخانه‌های ارتباطات، صنعت و معدن و سازمان‌های وابسته همکاری داریم.

وی در ادامه افزود: در فناوری‌های مربوط به شبکه‌های مخابراتی ثابت باند باریک به ۷۵ درصد بومی‌سازی رسیده‌ایم و در شبکه‌های موبایل و پهن‌باند نیز، ۳۵ درصد تجهیزات بومی شده است.

عضو هیئت مدیره سندیکای مخابرات تصریح کرد: در روزهای آخر اسفندماه سال گذشته تصور می کردیم در سال ۹۹ در شبکه ثابت ۵۰۰ هزار سرویس پهن باند باید ارائه شود اما بعد از تحویل سال، پیامی از وزیر ارتباطات دریافت کردیم که در دو ماه نخست سال جاری باید ۵۰۰ هزار سرویس پهن باند ثابت و خانگی ارائه شود. از این رو تولید تجهیزات در دستور کار قرار گرفت.

رستگار با بیان اینکه تولیدکنندگان برای رقابت کامل با رقبای خارجی انتظار دارند اعتبار اسناد ریالی در قراردادها اجرایی شود، عنوان کرد: اعتبار اسناد ریالی، نحوه پرداخت را تسهیل می‌کند و باعث رقابتی‌کردن قیمت‌ها می‌شود. از طرف دیگر کنترل مرزها نیز مهمترین راهکار برای حمایت از تولید است.

وی با اشاره بر اینکه طبق دستور وزیر ارتباطات، ۵ میلیون پهن باند برای اینترنت خانگی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و با تدابیر اتخاذ شده از افزایش قیمت مودم‌ جلوگیری شده است؛ گفت: ما در شبکه ملی اطلاعات آماده‌ایم تا بومی سازی و تامین تجهیزات را با درصد بالایی انجام دهیم.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار