کد خبر: ۳۰۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020 May 14
مدیر عامل شرکت تولید کننده ونتیلاتور با بیان اینکه چند روزی است امکان صادرات این محصول به کشورهای خارجی فراهم شده، بیان کرد: این امکان برای کشورهای عراق، روسیه، افغانستان و ...فراهم شده است.
به گزارش آی تابناک : احمد بهفر مقدم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) مستقر در پارک علم و فناوری خراسان اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان ۱۰ سال است که علاوه بر تولید دستگاه‌های تنفسی مصنوعی، ماشین‌های بیهوشی و دستگاه‌های سی تی اسکن را نیز تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه از ۱۵ اسفندماه اقدامات برای تولید ۳۰ دستگاه در روز را برای رفع نیاز بیمارستان‌ها آغاز کردیم، بیان کرد: در حال حاضر به صورت میانگین، هر ۴۵ دقیقه یک دستگاه ونتیلاتور در این شرکت به تولید می‌رسد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) با تاکید بر اینکه چند روزی می‌شود که اجازه صادرات این دستگاه به کشورهای دیگر توسط شرکت ما فراهم شده است، بیان کرد: در حال حاضر می‌توانیم درصدی از تولیدات خود را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه تعهد ما به وزارت بهداشت تولید هزار دستگاه ونتیلاتور بود که اکنون این تعداد در حال تکمیل شدن است، گفت: چون تعهدی برای تأمین نیاز نداریم می‌توانیم کل تولیداتمان را صادر کنیم و محدودیتی در این قضیه نداریم.

وی با اشاره به کشورهایی که امکان صادرات ونتیلاتور ایرانی دارند، گفت: کشورهای زیادی درخواست این ونتیلاتور ها را داده اند؛ اما کشورهای منطقه مانند پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه و.. از جمله مقاصد ما برای صادرات به شمار می‌روند.

به گفته بهفر مقدم، در حال حاضر کشورهای روسیه، عراق و افغانستان پای کار هستند که بتوانیم به زودی به آنها صادرات داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) تاکید کرد: زمانیکه کشورهای اروپایی از شرکت ما درخواست داشتند اوایل شیوع کرونا بود که ما محدودیت زمانی برای تأمین نیاز کشور داشتیم و در آن زمان صادراتی نداشتیم.

وی ادامه داد: اکنون مذاکرات خود را آغاز کردیم و با نمایندگان برخی کشورها در حال رایزنی هستیم؛ تعداد و میزان صادراتمان را هنوز مشخص نکردیم.
منبع : مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار