کد خبر: ۲۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 25
بر اساس جدیدترین رتبه بندی اعلام شده از سوی Ookla که پشت سرویس سنجش سرعت اینترنت SpeedTest قرار دارد، ماه میلادی گذشته امارات متحده عربی سریع‌ترین اینترنت موبایل دنیا را به ساکنین کشور خود ارائه کرده است.
به گزارش آی تابناک : بر اساس جدیدترین رتبه بندی اعلام شده از سوی Ookla که پشت سرویس سنجش سرعت اینترنت SpeedTest قرار دارد، ماه میلادی گذشته امارات متحده عربی سریع‌ترین اینترنت موبایل دنیا را به ساکنین کشور خود ارائه کرده است. اما ایران در رده هفتادم قرار گرفته است. جزئیات بیشتر را در ادامه همین نوشتار بخوانید.

این رتبه بندی که از طریق وب سایت SpeedTest برای همگان در دسترس است، نشان می‌دهد امارات متحده عربی از نظر سرعت اینترنت موبایل از کره جنوبی پیشی گرفته است. همین دسامبر سال میلادی گذشته کره جنوبی سریع‌ترین اینترنت موبایل دنیا را داشت.

25.JPG

متوسط سرعت دانلود و آپلود اینترنت موبایل امارات در ماه ژانویه به ترتیب ۸۷.۰۱ و ۲۴.۵۱ مگابیت در ثانیه بوده است. در ماه دسامبر 2019 این مقدار به ترتیب ۸۶.۷۷ و ۲۵.۵۵ مگابیت در ثانیه ارزیابی شده بود.

کره جنوبی که مدت‌های متمادی سریع‌ترین اینترنت موبایل دنیا را داشت، حالا با متوسط سرعت دانلود و آپلود به ترتیب ۸۳.۹۰ و ۱۷.۶۲ مگابیت در ثانیه، در جایگاه دوم سریع‌ترین کشورها از نظر ارائه اینترنت موبایل قرار گرفته است. جالب اینکه قطر در رتبه سوم قرار دارد و متوسط سرعت اینترنت موبایل آن در دانلود و آپلود به ترتیب ۸۲.۵۹ و ۲۱.۰۴ مگابیت در ثانیه اندازه گیری شده است.

کشور کانادا با متوسط سرعت دانلود ۷۱.۰۳ مگابیت در ثانیه جایگاه چهارم و هلند هم با متوسط سرعت دانلود ۶۸.۲۱ مگابیت  در ثانیه، جایگاه پنجم دنیا را به خود اختصاص داده است. چین با سرعت دانلود ۶۸.۲۱ مگابیت در ثانیه رتبه ششم و نروژ با سرعت دانلود ۶۶.۴۹ مگابیت در ثانیه جایگاه هفتم را از آن خود کرده است. بلغارستان، استرالیا و کرواسی هم به ترتیب در جایگاه‌های هشتم، نهم و دهم این لیست قرار دارند.

جالب اینکه سرعت اینترنت عربستان سعودی (۵۷.۴۶ مگابیت در ثانیه) و کویت (۴۷.۲۳ مگابیت در ثانیه)، بالاتر از کشورهای سوئد و فرانسه با سرعت متوسط دانلود به ترتیب ۴۷.۲۳ و ۴۶.۸۲ مگابیت در ثانیه اندازه گیری شده است.

ایالات متحده در جایگاه سی و پنجم، آلمان در چهل و سوم، انگلیس در جایگاه چهل و هفتم و ترکیه در جایگاه چهل و هشتم قرار گرفته‌اند.

26.JPG

اما ایران با متوسط سرعت دانلود 27.53 مگابیت در ثانیه، پایین‌تر از کشورهایی چون کوبا، کوزوو، سورینام و در رتبه هفتادم دنیا و بالاتر از کشورهایی چون ایرلند، آنگولا، مالزی و برزیل قرار گرفته است.

28.JPG

در بخش اینترنت ثابت ایران با متوسط سرعت 18.37 مگابیت در ثانیه، در رتبه صد و بیست و سوم دنیا و پایین تر از کشورهایی چون میانمار قرار گرفته است.

565656.JPG

فلسطین، افغانستان، رواندا و ونزوئلا هم در قعر جدول رتبه بندی سرعت اینترنت موبایل دنیا قرار دارند.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار