کد خبر: ۲۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 22
گوگل اعلام کرد در مجموع 600 اپلیکیشن را به دلیل نمایش تبلیغات آزار دهنده از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) حذف کرده است. آن‌طور که گوگل می‌گوید، توسعه دهنده این اپلیکیشن ها قوانین موجود را دور زنده‌اند که می‌تواند به بمباران کاربر با استفاده از تبلیغات بیانجامد.
به گزارش آی تابناک : گوگل اعلام کرد در مجموع 600 اپلیکیشن را به دلیل نمایش تبلیغات آزار دهنده از فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) حذف کرده است. آن‌طور که گوگل می‌گوید، توسعه دهنده این اپلیکیشن ها قوانین موجود را دور زنده‌اند که می‌تواند به بمباران کاربر با استفاده از تبلیغات بیانجامد.

به گفته گوگل، این کمپانی با جدیت تمام مبارزه با کلاه‌برداری از طریق تبلیغات موبایل را دنبال می‌کند. آن‌طور که گوگل می‌گوید، آنها یک تیم تخصصی دارند که کار آنها شناسایی و تشخیص توسعه دهندگان مخرب و کسانی است که تلاش می‌کنند از طریق اکوسیستم موبایل کلاه‌برداری کنند. این کمپانی به عنوان بخشی از اقدامات این تیم، اخیراً 600 اپلیکیشن را از فروشگاه گوگل پلی پاک کرده و توسعه دهندگان آنها نیز برای همیشه محروم شده‌اند.

هرچند گوگل لیستی از اپلیکیشن های حذف شده یا توسعه دهندگان آنها ارائه نکرده است، اما هشدار داده شمار توسعه دهندگان مخرب رو به افزایش است و از روش‌های جدید برای نمایش تبلیغات آزار دهنده استفاده می‌کنند.

گوگل می‌گوید تعریف این کمپانی از تبلیغات مزاحم، آن دست از تبلیغاتی است که کارکردهای دستگاه کاربر را مختل می‌کنند. به گفته گوگل این تبلیغات مخرب تنها هنگام اجرای اپلیکیشن ها نمایش داده نمی‌شوند و در مواردی هنگام بسته بودند آنها نیز نمایش داده می‌شوند.

در حالی که فروشگاه‌های رسمی چون گوگل پلی به عنوان امن‌ترین منبع برای دریافت برنامه‌ها و بازی‌ها شناخته می‌شوند، اما در حقیقت کاملاً قابل اعتماد نیستند. پژوهشگران امنیتی توصیه می‌کنند کاربران پیش از اقدام به دانلود اپلیکیشن ها و بازی‌ها، بخش نظرات کاربران را از نظر وجود گزارش رفتارهای مخرب بررسی کنند.


منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار