کد خبر: ۲۹۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 17
اپل انتشار بروزرسانی ویژگی واقعیت افزوده خود موسوم به Quick Look را آغاز کرد؛ این بروزرسانی به دارندگان گوشی‌های آیفون و آیپد اجازه می‌دهد کالاهای مورد نظرشان را به صورت واقعیت افزوده مشاهده و سپس اقدام به خرید نمایند.
به گزارش آی تابناک : اپل انتشار بروزرسانی ویژگی واقعیت افزوده خود موسوم به Quick Look را آغاز کرد؛ این بروزرسانی به دارندگان گوشی‌های آیفون و آیپد اجازه می‌دهد کالاهای مورد نظرشان را به صورت واقعیت افزوده مشاهده و سپس اقدام به خرید نمایند.

Quick look مدت‌ها است که امکان ارائه محصولات با پیش‌نمایش‌های واقعیت افزوده را برای خرده‌فروشان فراهم کرده است. با استفاده از این ابزار، فروشنده می‌تواند محصول خود را به صورت برچسبی دو‌بعدی یا یک مدل سه‌بعدی بر روی سایت آپلود کند، تا خریداران بتوانند نتیجه نهایی کالا مورد نظر را در فضا و دنیای واقعی مشاهده کنند.

به گفته وبسایت TechCrunch خرده‌فروشان می‌توانند دکمه‌ای جدید را به ابزار پیش‌نمایش واقعیت افزوده اضافه کنند که به خریداران اجازه می‌دهد بدون واسطه کالای مورد نظر را با Apple Pay خریداری کنند.

طبق گفته TechCrunch سایت‌های خرده‌فروشی مانند Home Depot، Wayfair و 1-800-Flowers از قبل ویژگی Quick Look را پشتیبانی می‌کردند. به این ترتیب اگر به دنبال خرید گل هستید می‌توانید قبل از پرداخت پیش‌نمایشی از گل و گلدان روی میز را مشاهده و سپس اقدام به خرید کنید؛ یا اینکه ببینید، مبلمان جدیدی که از سایت Wayfair می‌خواهید سفارش دهید در اتاق پذیرایی‌ شما چگونه به نظر می‌رسد.

quick-look-ar.jpg

اپل ویژگی Quick Look را در سال 2018 همراه با نسخه دوم ابزار واقعیت افزوده (ARKit 2) معرفی کرد؛ اما شما با آن فقط می‌توانستید مدل‌های واقعیت افزوده را جستجو کنید. اگر می‌خواستید اطلاعات بیشتری درباره کالا به دست آورید یا اقلامی را خریداری کنید؛ باید از Quick Look خارج می‌شدید و خودتان به وبسایت یا اپلیکیشن کالای مورد نظر وارد می‌شدید، اما این دکمه جدید می تواند شما را مستقیما به صفحه خرید محصول ببرد.

همچنین اپل به صورت جداگانه و بدون سر و صدا شروع به پشتیبانی فرمت صدا در Quick Look نسخه‌های مخصوص توسعه دهندگان سیستم عامل‌های iOS و OSiPad کرده است. این بروزرسانی صدایی متناسب با مدل سه‌بعدی را به آن اضافه می‌کند، برای مثال مدل سه‌بعدی یک بلندگو همراه با موزیکی سرسام‌آور نمایش داده می‌شود.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار