کد خبر: ۲۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 15
امروز خبرگزاری دولتی ایرنا در گزارشی مدعی شد «سامسونگ» و «ال جی» هر دو با شرکت‌های ایرانی قطع همکاری کرده‌اند. آن‌طور که این خبرگزاری می‌گوید، آخرین تابلوهای باقی مانده ال جی و سامسونگ در حال جمع آوری از سطح شهرها و فروشگاه‌ها است.
به گزارش آی تابناک : امروز خبرگزاری دولتی ایرنا در گزارشی مدعی شد «سامسونگ» و «ال جی» هر دو با شرکت‌های ایرانی قطع همکاری کرده‌اند. آن‌طور که این خبرگزاری می‌گوید، آخرین تابلوهای باقی مانده ال جی و سامسونگ در حال جمع آوری از سطح شهرها و فروشگاه‌ها است. جالب اینکه ایرنا می گوید «سام» و «جی‌پلاس» جایگزین دو برند کره‌ای سامسونگ و ال جی می‌شوند.

ایرنا به نقل از «سید علیرضا موسوی مجد»، رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران، نوشت: پایین آوردن تابلوهای شرکت کره‌ای سامسونگ از مغازه‌ها چند وقتی است آغاز شده و در هفته‌های آینده نخستین محصولات جایگزین سامسونگ با برند سام وارد بازار می‌شود.

به گفته این مقام صنفی، کارهای مقدماتی انجام و تولید آزمایشی محصولات «سام» آغاز شده است و تا پایان سال تلویزیون و مانیتور «سام»، و از سال ۹۹ لباسشویی و یخچال «سام» به بازار کشور عرضه خواهند شد.

موسوی مجد خاطرنشان کرد:‌ مشتریان محصولات سامسونگ نگرانی نداشته باشند، زیرا خدمت گارانتی را تا ۱۸ ماه پس از تاریخ نصب و خدمات پس از فروش را تا ۱۰ سال پس از خرید دریافت خواهند کرد.

وی بیان‌داشت: زیرساخت‌های تولید محصولات جدید همان زیرساخت‌هایی است که در زمان همکاری با این شرکت کره‌ای به ایران آورده شده بود و اکنون حدود ۳۰ درصد نیرویی که در پی تبعیت کره‌ای‌ها از تحریم‌های آمریکایی به ناچار تعدیل یا بیکار شده بودند به‌تدریج در حال بازگشت به کار هستند.

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران گفت: شرکت‌های ایرانی با همه قدرت در راستای سیاست‌های کشور در حرکت‌اند تا خلأهای بازار لوازم‌خانگی پوشش داده شود

وی تاکید کرد:‌ هرچند حرکت کره‌ای‌ها خوب نبود، اما برکت آن برای کشور حرکت در مسیر خودکفایی و ارتقای داخلی سازی بود و محصولات یاد شده از طریق منابع تأمین خارجی جایگزین با بهترین کیفیت مواد اولیه ساخته می‌شوند.

156389885.jpg

«سیدمرتضی میری» رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی ایران نیز در این زمینه به ایرنا گفت: پایین کشیده شدن تابلوهای سامسونگ و آل جی، پیشنهاد این اتحادیه بود که در پی حرکت ناجوانمردانه کره‌ای‌ها و تحویل ندادن جنس و مواد اولیه به شرکت‌های ایرانی اتفاق افتاد.

وی یادآور شد: اکنون شرکت سام در حال تولید آخرین تلویزیون‌ها با استفاده از پنل‌های باقی‌مانده سامسونگ و عرضه آنها به بازار است و به زودی تلویزیون‌های جدید این شرکت راهی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها خواهد شد.

میری ادامه داد:‌ یک سالی از قطع همکاری شرکت ایرانی همکار با ال‌جی کره می‌گذرد و محصولات تولیدی آن به جی‌پلاس تغییر نام یافته است، این شرکت نیز از حدود هشت ماه قبل نسبت به نصب تابلوهای جدید و جایگزینی آن با تابلوهای ال‌جی اقدام کرده بود.

بر اساس بررسی‌های ایرنا، آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۴۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است که رشد ۳.۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد. به این ترتیب ظاهراً در سال 98 تولید یخچال و فریزر در کشور افزایش بوده است.

همچنین بر پایه این آمارها، در 9 ماهه امسال ۴۸۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد که رشد ۲۴.۲ درصدی در مقایسه با ۹ ماهه پارسال داشته است.

 از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۶۳۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه کولر آبی نیز تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۲.۷ درصدی نشان می‌دهد.

علاوه به راین تولید انواع تلویزیون در این مدت با افت ۸.۸ درصدی همراه شد و به ۵۱۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسید.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار