کد خبر: ۲۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 19
پلیس آمریکا و کانادا از یک نرم افزار شناسایی صورت متعلق به شرکتی ناشناخته استفاده می کند که موثق نیست و نگرانی های امنیتی زیادی را به وجود آورده است.
به گزارش آی تابناک : به نظر می‌رسد نگرانی افراد درباره استفاده از فناوری شناسایی صورت توسط نیروهای پلیس به جا است و حریم شخصی آنها را به خطر می‌اندازد. این درحالی است که بسیاری از نیروهای پلیس در آمریکا از فناوری شناسایی صورتی استفاده می‌کنند که نگرانی‌های امنیتی زیادی ایجاد می‌کند.

نشریه نیویورک تایمز فاش کرده بیش از ۶۰۰ سازمان اجرای قانون در آمریکا و کانادا طی سال گذشته از یک نرم افزاری ناشناخته متعلق به استارت آپ Clearview AI استفاده کرده اند که تصاویر آپلود شده را حتی با وجود زاویه‌های نامناسب با ۳ میلیارد عکس موجود در مخزن خود مقایسه می‌کند. این عکس‌ها از فضای وب از جمله فیس بوک و یوتیوب ذخیره شده اند. هرچند این نرم افزار فناوری شناسایی صورت به حل برخی پرونده‌های جنایی کمک کرده اما یک نگرانی امنیتی به وجود آورده است زیرا پلیس می‌تواند با استفاده از آن افراد را رصد و یا از آنها سو استفاده کند.

یکی از مشکلات استفاده از فناوری شناسایی صورت در نیروی پلیس آمریکا و کانادا ریشه در فقدان نظارتی دارد. از سوی دیگر برای توسعه نرم افزار Clearview AI از اطلاعات مردم واقعی استفاده نشده و توانایی شرکت برای حفظ اطلاعات نیز بررسی نشده است.

Clearview AI تا اواخر ۲۰۱۹ میلادی مخفیانه عمل می‌کرد. علاوه بر تمام این موارد به نظر می‌رسد نرم افزار این شرکت با جمع آوری انبوه تصاویر، قوانین فیس بوک و پلتفرم‌های اینترنتی دیگر را نقض می‌کند.

فیس بوک اعلام کرده این وضعیت را بررسی می‌کند و اگر Clearview AI قوانین آن را نقض کرده باشد، اقدامات متناسب با آن را انجام می‌دهد.

از سوی دیگر یکی دیگر از نگرانی‌های موجود مربوط به درصد خطای نرم افزار است. نرم افزار این شرکت تا ۷۵ درصد افراد را به طور صحیح شناسایی می‌کند و انیستیتو ملی استاندارد و فناوری آمریکا نیز آن را آزمایش نکرده است.منبع : مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار