کد خبر: ۲۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 15
یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که برای کنسول‌های بازی آینده مایکروسافت وعده داده و تأیید شده است قابلیت اجرای بازی‌های نسل‌های قدیمی Xbox یا همان Backward Compatibility از همان روز اول است.
به گزارش آی تابناک : یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که برای کنسول‌های بازی آینده مایکروسافت وعده داده و تأیید شده است قابلیت اجرای بازی‌های نسل‌های قدیمی Xbox یا همان Backward Compatibility از همان روز اول است. اما اگر فکر می‌کنید این تنها قابلیت جذاب نرم‌افزاری این کنسول است باید بگوییم که می‌توانید انتظارات خود را خیلی بالاتر از این ببرید.

روز گذشته گزارشی توسط وبسایت ایتالیاتیی Game-Experience.it منتشر شد که حاوی یک خبر هیجان‌انگیز برای گیمرهای علاقه‌مند به مایکروسافت می‌شود.

در این خبر آمده است که مایکروسافت قصد دارد قابلیتی جذاب را به کنسول‌های Xbox Series X اضافه کند که با استفاده از آن بتوان بازی‌هایی که توسط توسعه‌‌دهندگان برای اجرا روی پلتفرم ویندوز نوشته و طراحی شده را داخل Xbox نیز اجرا کرد.

این قابلیت که از آن با عنوان Windows Mode یاد خواهد شد می‌تواند به شما این اجازه را بدهد که سیستم‌عامل ویندوز 10 داخلی را توسط Xbox به اجرا درآورده و در آن بازی‌های ویندوزی مد نظرتان را اجرا کنید.

البته در این مطلب وبسایت ایتالیایی مدعی شده که امکان اجرای همه برنامه‌های ویندوزی فراهم خواهد بود و به عبارت دیگر شما کامپیوتر PC کاملی خواهید داشت که در دل کنسول بازی شما جای شده است.

اما نکته بسیار مهم این است که این همه قابلیت‌های ایکس باکس‌های جدید نخواهد بود و کاربران سرویس‌های Steam و Epic Games نیز این توانایی را خواهند داشت که از حساب‌های خود روی کنسول‌های Xbox جدید استفاده کنند. در این حالت گیمرها می‌توانند به کتابخانه‌های خود دسترسی پیدا کرده و بدون محدودیت بازی‌های خود را این بار به واسطه Xbox جدید، بازی کنند.

البته همانطور که می‌دانید همه اخبار هیجان‌انگیز فوق در حد شایعه هستند ولی آنقدر جذابیت آنها بالاست که از همین حالا نیز می‌تواند موجب افزایش توجهات به کنسول جدید مایکروسافت شود. در نظر داشته باشید که مایکروسافت طی دوره‌ اخیر تلاش کرده تا مارکت‌پلیس خود را در برابر رقیب مستقیمش، سونی گسترده‌تر کند و شاید یک روش عالی افزایش توجهات در زمینه اجرای بازی‌های با تنوع پلتفرمی بیشتر باشد.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار