کد خبر: ۲۸۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 12
مدیرعامل آمازون قرار است هفته آینده به «دهلی نو» سفر کند اما خرده فروش هندی از همین حالا خود را برای برپایی تظاهرات علیه وی آماده کرده اند.
به گزارش آی تابناک : مدیرعامل آمازون قرار است هفته آینده به «دهلی نو» سفر کند اما خرده فروش هندی از همین حالا خود را برای برپایی تظاهرات علیه وی آماده کرده اند.

کمپانی آمازون هفته آینده برای برقراری ارتباط با کسب و کارهای کوچک و متوسط هندی رویدادی را در پایتخت این کشور برگزار خواهد کرد. به گفته منابع مختلف جف بزوس هم برای دیدار با «نارندرا مودی»، نخست وزیر و دیگر مقامات این کشور راهی هند شده و در این رویداد شرکت خواهد کرد.

تظاهرات گسترده

هدف بزوس از این دیدارها گفتگو درباره تجارت الکترونیک است اما «کنفدراسیون تاجران هند» (CAIT)، نهادی متشکل از ۷۰ میلیون خرده فروش چینی وعده داده که علیه بزوس در ۳۰۰ شهر دست به تظاهرات خواهند زد. Praveen Khandelwal، دبیرکل این گروه به رویترز گفته است:

ما در شهرهای بزرگ از جمله هند، مومبای، کلکته و مناطق و شهرک های کوچکتر قصد سازماندهی تظاهرات مسالمت جویانه علیه بزوس را داریم. احتمالا دستکم ۱۰۰ هزار خرده فروش را به خیابان خواهیم کشاند.

CAIT از سال ۲۰۱۵ عملا جنگی را علیه آمازون و والمارت به راه انداخته و آنها را به عدم پایبندی به قوانین سرمایه گذاری خارجی در هند متهم کرده است؛ اتهامی که از سوی هردو کمپانی تکذیب شده است.

هند با حدود ۱۱.۳ میلیارد نفر جمعیت دومین بازار بزرگ گوشی هوشمند در دنیا است و شهروندان آن به دیتای ارزان دسترسی دارند. همین عوامل باعث شده برای خرده فروش های بزرگ اینترنتی نظیر آمازون اهمیت به سزایی داشته باشد.
منبع : دیجیاتو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار