کد خبر: ۲۸۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۱ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 11
شرکت "پاناسونیک" در نمایشگاه CES 2020، از یک عینک جدید رونمایی کرد که نسبت به عینک‌های کنونی، سبک‌تر و فشرده‌تر است.
به گزارش آی تابناک : در نمایشگاه 2020 شاهد رونمایی از هدست‌ها و عینک‌های بسیاری بودیم که آینده واقعیت مجازی را نشان می‌دهند.

شرکت "پاناسونیک" (Panasonic) نیز در این نمایشگاه، از یک عینک واقعیت مجازی سبک و فشرده رونمایی کرد که به گفته این شرکت، نخستین نمونه در نوع خود به شمار می‌رود. این عینک می‌تواند از ویدئوهای HDR پشتیبانی کند و استفاده از آن در مقایسه با نمونه‌های موجود بسیار ساده‌تر است.

این شرکت برای آزمایش عینک واقعیت مجازی، ویدئویی از ساحل را به نمایش درآورد که با کمک یک پهپاد ضبط شده بود. فناوری‌های به کار رفته در عینک پاناسونیک توانستند به بهبود کیفیت کلی ویدئو کمک کنند و تصاویر با کیفیت و صدای عالی ارائه دهند که احساسی واقعی را هنگام دیدن تصاویر به کاربر منتقل می‌کنند.

قسمت دیگر ویدئوی نمایشی پاناسونیک، مربوط به معابد ژاپن به خصوص مناطقی بود که بازدیدکنندگان امکان ورود به آنها را ندارند. کیفیت بالای اسکن‌هایی که برای بازسازی تصویر معابد به کار رفته بودند، آنقدر بالا بود که می‌توانست تجربه‌ای نزدیک به واقعیت از دیدن معابد ارائه دهد.

عینک پاناسونیک به خاطر سبک بودن و داشتن لنزهای قابل تعویض، تجربه خوب و راحتی از دیدن ویدئوها فراهم می‌کند و مشکلات متداول بسیاری از هدست‌های واقعیت مجازی را ندارد.

این عینک در مقایسه با بسیاری از عینک‌های واقعیت مجازی دیگر، بسیار پیشرفته‌تر به نظر می‌رسد و مانند عینک‌های دیگر برای ماندن روی چشم، به کمک تجهیزات دیگر نیاز ندارد.
منبع : ایسنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار