کد خبر: ۲۸۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۲۱ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 11
جدیدترین بنچمارک ها از یک کارت گرافیک پرچمدار AMD، به سرعت خبر ساز شده است. یک کارت گرافیک قدرتمند که حتی می‌تواند از GeForce RTX 2080 Ti هم قوی‌تر باشد!
به گزارش آی تابناک : جدیدترین بنچمارک ها از یک کارت گرافیک پرچمدار AMD، به سرعت خبر ساز شده است. یک کارت گرافیک قدرتمند که حتی می‌تواند از GeForce RTX 2080 Ti هم قوی‌تر باشد!

به جرات می‌توان گفت که برخی از انتظارات ما در نمایشگاه CES 2020 برآورده نشد؛ از عدم معرفی پردازنده‌های Intel Comet Lake تا کارت گرافیکی پرچمدار و قدرتمند از AMD. با این وجود AMD در پاسخ به سؤالاتی در زمینه معرفی کارت گرافیک پرچمدار و قدرتمند در حد و اندازه مدل‌هایی نظیر RTX 2080 SUPER، اطلاعاتی را ارائه کرد.

دلایل عدم معرفی این کارت گرافیک از سوی AMD مشخص نشده است؛ مشکلات تولید تراشه‌های 7 نانومتری و یا هر علت دیگری، این شرکت را از معرفی پرچمدار جدید بازداشته است. و اما در جدیدترین اخبار، شاهد انتشار یک بنچمارک OpenVR هستیم. در این بنچمارک یک کارت گرافیک پرچمدار AMD با اسم موقت و فعلی AMD Radeon(TM) به چشم می‌خورد.

AMD-Radeon-1.png

با توجه به نام‌گذاری کارت گرافیک، می دانیم که احتمالاً با یک نمونه مهندسی روبرو هستیم. از آنجایی که این کارت گرافیک مرموز در کنار پردازنده تازه وارد AMD Ryzen 7 4800H قرار گرفته است، در ابتدا تصور می‌شد که شاید بنچمارک متعلق به پردازنده گرافیکی مجتمع APU باشد. اما زمانی که نتایج و فرکانس‌ها رویت می‌شوند، می‌بینیم که با یک کارت گرافیک پرچمدار روبرو هستیم.

دست کم در بنچمارک OpenVR، کارت گرافیک مرموز AMD می‌تواند سریع‌تر از RTX 2080 Ti باشد. آیا این یک کارت گرافیک پرچمدار از AMD که به زودی برای رقابت با RTX 2080 Ti روانه بازار می‌شود؟ آیا زمان عرضه آن با تأخیر روبرو شده و ارزش خرید آن کاهش خواهد یافت؟
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار