کد خبر: ۲۷۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 16
تبلیغات با اطلاعات نادرست در فیس بوک درباره یک داروی پیشگیری از ایدز کارشناسان را نگران کرده است. آنها نگران هستند چنین تبلیغاتی استفاده از داروهای پیشگیرانه را کاهش دهد.
به گزارش آی تابناک : هرچند بسیاری از کارشناسان روی عدم تمایل فیس بوک به کنترل تبلیغات جعلی سیاسی تمرکز کرده اند، اما به نظر می رسد در این پلتفرم اجتماعی نوع دیگری از اخبار جعلی بدون کنترل منتشر می شود.

طبق گزارش روزنامه گاردین شرکت های مختلف تبلیغاتی با اطلاعات جعلی در فیس بوک درباره خطرات یک داروی پیشگیری از ایدز به نام Truvada مطالبی را منتشر می کنند.

این دارو برای کاهش احتمال انتقال ویروس ایدز مصرف می شود. تبلیغات فیس بوکی ادعا می کنند  مصرف دارو به کاهش تراکم استخوان و خسارت به کلیه های فرد منجر می شود. این در حالی است که به گفته بنیاد ایدز سن فرانسیسکو شواهد بالینی درباره چنین خطرهایی از مصرف دارو اندک است.

کارشناسان با تیم سیاست های جمعی فیس بوک و همچنین ۵ سازمان حقیقت یاب تماس گرفته اند. این تحقیقات احتمالا با هدف تحریک شکایت علیه شرکتGilead(تولید کننده داروی مذکور) انجام می شود اما نگرانی اصلی کارشناسان آن است که چنین تبلیغاتی استفاده از داروهای پیشگیرانه گسترش ایدز را کاهش دهد.
منبع : مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار