کد خبر: ۲۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 02
موسسه امنیتی AV-TEST نتایج تازه‌ترین دور از بررسی‌های تخصصی خود را بر روی محصولات امنیتی مخصوص ویندوز 10 منتشر کرد. در این دور از بررسی‌ها سه بسته امنیتی موفق به کسب امتیاز کامل شده‌اند.
به گزارش آی تابناک : AV-TEST محصولات امنیتی را از سه جنبه محافظت (Protection)، تأثیر بر سرعت (Performance) و استفاده آسان (Usability) ارزیابی می‌کند که یک محصول در هر بخش حداکثر می‌تواند امتیاز 6 از 6 را کسب کند. نتایج این دوره مربوط به اکتبر 2019 است که شامل محافظت در برابر بدافزارهای روز صفر یا ناشناخته، تشخیص بدافزارهای با آلودگی گسترده و همچنین تشخیص کاذب می‌شود.

the-best-three-antivirus-apps-for-windows-10-528370-2.png

در تازه‌ترین دور از بررسی‌ها تنها سه محصول؛ شامل Bitdefender Internet Security ،Kaspersky Internet Security و Symantec Norton Security موفق به کسب امتیاز 6 از 6 در تست‌های سه گانه شده‌اند و با مجموع امتیاز 18 از 18، به عنوان بهترین محصولات امنیتی موجود برای ویندوز 10 معرفی شده‌اند.

در عین حال چند آنتی ویروس دیگر با به نمایش گذاشتن عملکرد نزدیک به بهترین محصولات موجود، امتیاز 17.5 از 18 را کسب کرده اند. این محصولات شامل Avast Free Antivirus ،McAfee Internet Security ،Trend Micro Internet Security و Microsoft Windows Defender هستند.

the-best-three-antivirus-apps-for-windows-10-528370-3.png

Windows Defender مایکروسافت که به طور پیش فرض با ویندوز 10 نصب می شود، در بخش محافظت امتیاز 5.5 از 6 و امتیاز 6 از 6 را در بخش سرعت و استفاده آسان کسب کرده است.

بدترین عملکرد را هم Protected.net Total AV داشته که مجموع امتیاز آن به 13.5 رسیده است. PC Matic هم با کسب امتیاز 14 از 18، عملکرد خوبی نداشته است.

هرچند به نظر می‌رسد Windows Defender به خوبی قادر به محافظت از کاربران ویندوز 10 باشد، اما هنوز نصب یک آنتی ویروس از سوی کاربر بیهوده نیست. بررسی‌های AV-TEST نشان می دهد آنتی ویروس Windows Defender به طور متوسط نصب برنامه‌های رایج را در وجود سخت افزارهای ضعیف 33 درصد کُند می‌کند که قدری بیشتر از متوسط 28 درصد این صنعت است. در وجود سخت افزارهای پرقدرت نیز Windows Defender باعث کُندی 31 درصدی می‌شود که بیشتر از متوسط 25 درصد این صنعت است.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار