کد خبر: ۲۷۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 10
اسپیس ایکس تصمیم دارد فردا ۶۰ ماهواره استارلینک را به مدار زمین پرتاب کند. این شرکت برای پرتاب ماهواره ها از یک موشک فالکون ۹ استفاده می کند که بخش هایی از آن چند بار استفاده شده اند.
به گزارش آی تابناک : اسپیس ایکس همچنان قصد دارد ماموریت خود برای تامین اینترنت در سراسر جهان را ادامه دهد.  در همین راستا  اسپیس ایکس قصد دارد روز دوشنبه ۶۰ ماهواره استارلینک به مدار زمین پرتاب کند. این ماهواره ها همراه موشکی پرتاب می شوند که بخش هایی از آن قابل استفاده است.

برای پرتاب ۶۰ ماهواره مذکور، اسپیس ایکس از یک موشک قدیمی فالکون ۹ استفاده می کند. قسمت اول این موشک چند بار استفاده شده است. به طور دقیق در پرتاب روز دوشنبه، قسمت اول این موشک برای چهارمین بار استفاده می شود. 

علاوه بر آن اسپیس ایکس دماغه موشک که برای حفاظت از موشک در برابر گرما و فشار شدید اتمسفر  استفاده می شود را نیز دوباره به کار می گیرد. بخش های قابل استفاده موشک به زمین باز می گردند. دماغه موشک مذکور قبلا در ماه آوریل برای پرتاب ماهواره های مخابراتی عربستان سعودی به کار رفته بود.

موشک های چندبار مصرف  به صرفه جویی در هزینه ها و منابع کمک زیادی می کنند.

نخستین مجموعه از ماهواره های استارلینک در ماه می سال جاری میلادی به آسمان ارسال شدند و در این اواخر الون ماسک توانست با استفاده از سیستم استارلینک چند توئیت ارسال کند.  اسپیس ایکس تصمیم دارد در نهایت شبکه ای از  ۳۰ هزار ماهواره استارلینک در مدار زمین ایجاد کند. منبع : مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار