کد خبر: ۲۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 17
شرکت مایکروسافت در جولای سال 2017 بود که از پشتیبانی ویندوزفون 8 کناره گیری کرد و همین امر موجب شد تا این سیستم عامل از رونق افتاده و دیگر طرفدارانی پیدا نکند. حتی شرکت ردموندی به عدم تولید گوشی‌های هوشمند با این سیستم عامل نیز پرداخت.
به گزارش آی تابناک : در حالی که مدت‌هاست از سیستم عامل ویندوزفون پشتیبانی صورت نمی‌گیرد، به تازگی صفحه پشتیبانی مایکروسافت اعلام کرده که در تاریخ 16 دسامبر (25 آذر) سال جاری فعالیت فروشگاه ویندوزفون استور غیرفعال خواهد شد و برای همیشه این فروشگاه آنلاین از دسترس خارج می‌شود.

از جولای 2017 دیگر مایکروسافت هیچ آپدیت نرم افزاری برای ویندوزفون منتشر نکرد و به نوعی این سیستم عامل بدون کاربر باقی ماند. شاید چند سالی از پایان پشتیبانی ویندوزفون از جمله نسخه پایانی آن ویندوز فون 8 می‌گذرد، اما در ماه‌های آینده فروشگاه آنلاین آن غیرفعال می‌شود.

ویندوزفون 8.1 بزودی از دور خارج می شود

با این کار مایکروسافت رسما به عمر ویندوزفون پایان خواهد داد و دیگر شاهد روی کار آمدن آن نخواهیم بود. پس از 16 دسامبر دیگر آپدیت رسمی توسط مایکروسافت منتشر نخواهد شد و شما باید به بروزرسان‌های دیگر از جمله OTC Updater روی آورید. البته فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 10 موبایل فعال است اما در ویندوزفون دیگر چنین استوری را مشاهده نخواهید کرد.

احتمالا بزودی فروشگاه ویندوز 10 موبایل هم شات داون خواهد شد تا رسما کار ویندوز موبایل مایکروسافت به پایان برسد. در حالی که مایکروسافت امید داشت با ویندوز 10 موبایل می‌تواند سیستم عامل خود را زنده کند اما هیچ فایده‌ای نداشت. در 10 دسامبر سال جاری نیز مایکروسافت به پشتیبانی ویندوز 10 موبایل پایان خواهد داد، بخصوص آن گوشی‌های هوشمندی که ویندوز 10 موبایل نسخه 1709 را نصب کردند. 

کسانی که در دستگاه ویندوزفون خود از سیستم عامل ویندوزفون 8.1 بهره می‌برند، تنها می‌توانند به بروزرسان نسخه سالگرد ویندوز 10 موبایل یا نسخه 1607 ارتقا پیدا کنند. به هر حال اگر هنوز از ویندوزفون استفاده می‌کنید، تنها راه چاره انتقال به ویندوز 10 موبایل است.منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار