کد خبر: ۲۶۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 08
چند روز بعد از انتشار گزارش‌هایی درباره‌ی قابلیت‌های جالب دستیار جدید گوگل روی پیکسل ۴، گزارش‌هایی درباره‌ی قابلیت فرمان‌گیری Raise to Talk این دستیار منتشر شده است.
به گزارش آی تابناک : پایگاه خبری 9to5google این هفته گزارش داد دستیار جدید گوگل قابلیت اجرای دو فرمان متوالی و کارکردن به‌صورت آفلاین را دارد. به‌گفته‌ی این پایگاه خبری، پرچم‌دار جدید گوگل احتمالا از قابلیت جالب Raise to Talk هم پشتیبانی می‌کند. کاربران سری پیکسل ۲ که سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد، می‌توانند با کمک فناوری لمسی Active Edge با فشردن دو طرف گوشی دستیار صوتی گوگل را فعال کنند در‌حال‌حاضر، به‌دلیل اینکه برای اجرای دستورها دستیار صوتی باید از قبل فعال شده باشد، دستور کلامی همچنان مهم‌ترین بخش است. گوگل برای کم‌کردن دردسرهای کاربران احتمالا در پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال از قابلیت Raise to Talk بهره خواهد برد.

با وجود چنین قابلیتی، کاربر بلافاصله بعد از اینکه گوشی خود را از روی زمین بردارد، می‌تواند از سرویس‌های دستیار صوتی گوگل بهره ببرد. در این حالت، کاربر بعد از حرکت‌دادن گوشی، باید بلافاصله فرمان خود را اعلام کند؛ در غیر این‌صورت گوگل پیام صوتی ارسالی را نادیده خواهد گرفت. مسائل حریم خصوصی افراد در این قابلیت برای گوگل اهمیت زیادی دارد و این شرکت به کاربران اعلام کرده است تشخیص و بررسی دستورهای رسیده به دستیار صوتی فقط روی خود دستگاه انجام خواهد شد.

با وجود اینکه همین حالا هم با کمک فناوری Active Edge کاربران برای فرمان‌دادن به دستیار گوگل به فرمان صوتی نیاز ندارند، با قابلیت جدید فشاردادن گوشی برای ارسال این فرمان هم حذف خواهد شد. این فناوری یک قدم دیگر به‌سمت دسترسی دائمی دستیار گوگل روی گوشی‌های این شرکت خواهد بود.

گوگل پیکسل 4 / Google Pixel 4

پیکسل ۴ در‌حال‌حاضر آماده می‌شود هم به‌عنوان پرچم‌دار نسل آینده‌ی گوشی‌های گوگل و هم به‌عنوان معرفی‌کننده‌ی نسل آینده‌ی دستیارهای این شرکت وارد بازار شود. البته این مسئله هنوز تأیید نشده است که این قابلیت بلافاصله بعد از عرضه‌ی پیکسل ۴ به بازار دردسترس باشد.

انتظار می‌رود دستیار جدید گوگل با سیری روی اپل‌واچ مقایسه شود که در‌حال‌حاضر از فناوری Raise to Talk بهره می‌برد. این فناوری در دستیار گوگل در گجت‌های پوشیدنی همیشه آن‌طور که باید، کار نمی‌کند. کاربران اپل‌واچ بعضی مواقع مجبور هستند برای اعلام فرمان به سیری ساعت خود را تا نزدیک دهانشان بالا ببرند.منبع : زومیت

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار