کد خبر: ۲۶۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 08
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تازه‌ترین افشاگری خود درباره تخلفات صورت گرفته از طریق خدمات ارزش افزوده، سراغ باشگاه‌های فوتبال پایتخت رفته و خبر از یک تخلف بزرگ داده است.
به گزارش آی تابناک :  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تازه‌ترین افشاگری خود درباره تخلفات صورت گرفته از طریق خدمات ارزش افزوده، سراغ باشگاه‌های فوتبال پایتخت رفته و خبر از یک تخلف بزرگ داده است. آنطور که جهرمی می گوید، علی رغم اینکه سامانه هواداری تعطیل شده، ماهانه 2 میلیارد تومان از جیب مردم برداشته می شود.

محمد جواد آذری جهرمی در این باره گفت: اپراتور اول کشور ما سه سال قبل حامی استقلال و پرسپولیس بوده است. سه سال است که فعالیت اسپانسری به اتمام رسیده اما هنوز نزدیک ماهی ۲ میلیارد تومان از اپراتور به حساب باشگاه‌های فوتبال می‌آید، در حالی که سر شماره ۳۰۹۰ تمام شده است.

جهرمی با این اینکه فعالان بخش ارزش افزوده برای کارشان از نهادهای مختلف مجوز دریافت کرده‌اند، گفت: تمامی فعالیت‌هایشان نیز غیرقانونی نیست، اما نحوه‌ی درآمدزایی‌شان غیرقانونی است. اولین چیزی که از سازمان تنظیم مقررات خواستم، این بود که برای پایان دادن به وس شفاف‌سازی کنند و حتماً لیست شرکت‌ها و آن بخش از فعالیت‌هایشان که از راه نادرست دریافت می‌شود را منتشر کنند.

جهرمی با دست گذاشتن بر روی برخی درآمدهای نادرست، توضیح داد: خدمات ارزش افزوده در حال حاضر برای اینکه برخی شرکت‌ها پرداخت خدماتی‌شان را از طریق اپراتورها انجام بدهند، مثلاً شرکتی اپلیکیشن می‌فروشد، پولش را از طریق اپراتورها جمع‌آوری می‌کند، برای این که در نظام بانکی شیوه‌ی راحتی برای جمع‌آوری پول ندارد، برخی این را جزو خدمات ارزش افزوده دسته‌بندی می‌کنند اما برای ما این‌طور نیست. این‌ها باید شفاف شوند چرا که در فضای غبارآلود نمی‌توان تصمیم گرفت.

وزیر ارتباطات در ادامه افزود: برخی از مراحل قانونی باید برای تعطیل کردن این‌ها طی شود، ما الان در حال ارزیابی هستیم و هر قدر در این ارزیابی پیش می‌رویم، بیشتر مصمم می‌شویم که این خدمات را تعطیل کنیم. ستاره ۸۰۰ مربع یکی از راه‌هایی است که می‌توان از این روش‌های نادرست جلوگیری کرد اما هنوز هم به صورت کامل تعطیل نشده‌اند.

در نهایت وزیر ارتباطات گفت: من نمی‌توانم فردای قیامت در یک وجب گوری بخوابم که حقوق مردم گردنم باشد. حالا هر روز شروع کنند به فحش دادن به من.

با یک حساب ساده به رقم 72 میلیارد تومان برای سه سال می رسیم اما مشخص نیست این پول کجا می رود.
منبع : شهر سخت افزار

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار