کد خبر: ۲۶۶۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 06
"تیم کوک"(Tim Cook) مدیرعامل اپل اخیرا راجع به رمز ارز اظهاراتی ارائه داده و گفته که شرکت‌های خصوصی نباید به این حوزه ورود پیدا کنند.
به گزارش آی تابناک : وی در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی "Les Echos" راجع به پروژه بحث‌برانگیز رمز ارز دیجیتال شرکت "فیس‌بوک" موسوم به "لیبرا" گفت: قطعا اپل در حوزه عرضه رمز ارز دیجیتالی وارد نخواهد شد.

وی راجع به ورود شرکت‌های خصوصی به این حوزه اظهار کرد، ورود این شرکت‌ها در حوزه کنترل پول قدرت‌طلبی مطلق آن‌ها است و نباید به این حوزه وارد شوند.

تیم کوک ادامه داد، من معتقدم عرضه ارز باید در درست دولت‌ها باقی بماند و من با این ایده که گروه‌های خصوصی، ارز رقابتی ایجاد کنند به راحتی کنار نمی‌آیم و نیازی نیست یک شرکت خصوصی از این طریق به دنبال کسب قدرت باشد.

به طور کلی می‌توان گفت روی صحبت "تیم کوک" با فیسبوک است که در حال توسعه یک رمز ارز به نام "لیبرا" است.

توسعه لیبرا واکنش‌های زیادی را از سوی مقامات دولتی در پی داشته است و قرار است این رمز ارز از سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت رسمی عرضه شود.

فیسبوک از لیبرا به عنوان روشی برای ساختن فناوری نسل بعدی "بلاکچین" استفاده می‌کند تا به این طریق به مردم کشورهای در حال توسعه کمک کند که به خدمات بانکی دسترسی پیدا کنند.منبع : ایسنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار