کد خبر: ۲۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 12
اپل در اقدامی جالب به فاصله کوتاهی بعد از رویداد رونمایی از خانواده آیفون 11 ویدیویی کوتاه شده از مراسم منتشر کرد که حاوی پیامی مخفی بود.
به گزارش آی تابناک : کمپانی کوپرتینویی ساعاتی پس از رویداد سالانه خود، مراسم دو ساعته را در یک ویدیوی دو دقیقه ای خلاصه و در یوتیوب منتشر کرد. این ویدیو تا هنگام درج این مطلب نزدیک به 15 میلیون بار در یوتیوب تماشا شده. ویدیوی مختصر را ببینید:

چند صد هزار نفر در دقایق اولیه انتشار ویدیو آن را دیدند و متوجه چیز غیرعادی نشدند. ولی کاربر تیزبین سایت ردیت به نام «Gcarsk» برای اولین بار این پیام پنهانی یا ایستر اِگ (Easter Egg) را پیدا کرد. اگر ویدیو را حول و حوش 1:23 پاز کنید تصویر زیر را می بینید:

معمولاً وقتی ویندوز دچار مشکل می شود با صفحه ای آبی رنگ همانند تصویر بالا مواجه می شویم. ابتدای پیغام عبارت Error 09102019 نوشته شده که به تاریخ رویداد اپل اشاره می کند. تا اینجا همه چیز عادی و قابل فهم است. بعد از این کد هم متن زیر آمده:

«ایده ای به ذهنمان رسید تا در این ویدیو پیغامی پنهان کنیم تا طرفداران دو آتشه اپل مجبور شوند ویدیو را پاز کنند.»

پس از پیام فوق تعداد زیادی کدهای دودویی یا باینری را می بینیم که در نگاه اول هیچ چیزی نمی توان از آنها فهمید اما همین کدها پیام را دل خود پنهان کرده اند. اگر کدهای تصویر را به وسیله یک مبدل به استاندارد اسکی (ASCII) تبدیل کنیم پیام زیر به نمایش در می آید:

«واقعاً وقت گذاشتید و این کدها را رمزگشایی کردید؟ دوستتان داریم.»

همانطور که می بینید بعد از تلاش فراوان فقط پیام یک خطی بالا به نمایش در می آید. شاید بهتر بود اپل با هدیه دادن یک آیفون 11 پرو مکس به کسی که برای اولین بار این پیام را پیدا می کند، این ایستر اِگ را هیجان انگیزتر می کرد.


منبع : دیجیاتو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار