کد خبر: ۲۴۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 13
اینطور به نظر می‌رسد که سه ماهه اول سال 2020 زمانی است که مایکروسافت مرورگر کلاسیک ویندوز اج را از سیستم عامل خود کنار گذشته و آنگاه است که مرورگر اج بر پایه پروژه کرومیوم این شرکت در دل ویندوز جای گیرد.

به گزارش آی تابناک : براساس اطلاعات جدید و مشخصاتی که از تغییرات و ویژگی‌های موجود در بیلد شماره 18936 از ویندوز 10 نسخه 20H1 منتشر شده باید بگوییم که این تصمیم به نظر کاملاً قطعی است و طی برنامه‌ای مشخص در حال پیگیری می‌باشد.

در حال حاضر مایکروسافت قصد دارد ابتدا مرورگر اج کلاسیک را از لیست برنامه‌های موجود در ویندوز مخفی کند و سپس در پروژه‌های بعدی جایی که تا به حال در منوی استارت و لیست برنامه‌ها برای آن وجود داشت را به مرورگر اج بر پایه کرومیوم بدهد.

نکته‌ای که باید در این حالت در نظر داشته باشید این است که با وجود تغییرات فوق اج کلاسیک همچنان در بیلد 18396 وجود خواهد داشت و تغییر خاصی بر آن اعمال نمی‌شود و تنها تفاوت نسبت به بیلدهای قبلی این است که از لیست برنامه‌های یونیورسال ویندوز مخفی می‌شود.

edge-1.jpg

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید مایکروسافت فعلاً برنامه‌ای برای کنار گذاشتن کامل مرورگر اج کلاسیک و جایگزین کردن آن با یک مرورگر دیگر ندارد.

با این حال مایکروسافت قصد دارد مرورگر اج بر پایه کرومیوم را همراه با بسته‌ای که برای افزودن امکانات بسیار گسترده به نسخه 20H1 اضافه می‌شود، به این نسخه وارد کند.

ردموندی‌ها در مراسم توسعه دهندگان سالیانه خود به صورت رسمی از پروژه مرورگر اج بر پایه کرومیوم رونمایی کردند. این پروژه در حال حاضر در نسخه بتا و یا کاناری خود در دسترس کاربران قرار دارد و می‌توانید آن را برای سیستم عامل‌های ویندوز 7، مک او اس، با نسخه بتا یا کاناری، دانلود کرده و تست کنید.

در نهایت باید بگوییم که حدس زدن زمان نهایی عرضه سیستم عامل ویندوز 10 با نسخه پایدار مرورگر اج کرومیوم چندان کار ساده‌ای نیست ولی بهترین زمان همان سه ماهه ابتدایی سال آینده خواهد بود.
منبع : شهر سخت افزار 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار