کد خبر: ۲۴۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 08
آیا تا به حال به این مورد فکر کرده‌اید که وجود ابزاری که بتوان با استفاده از آن افراد را از داخل عکس‌ها بدون کاهش کیفیت تصویر، حذف کرد چقدر می‌تواند کارآمد و کاربردی باشد؟ هوش مصنوعی در این زمینه نیز قصد دارد به ما کمک کند تا عکس‌هایی داشته باشیم که بتوان در آنها سوژه مخرب و مزاحم مد نظر را پیدا و حذف نمود، بدون اینکه کیفیت کلی عکس کاهش یابد.

به گزارش آی تابناک : حتماً برای شما نیز تا به حال موارد زیادی پیش آمده که به مکان تفریحی و یا توریستی رفته باشید و بخواهید از بنا، مکان و یا طبیعت آنجا عکس بگیرید اما هنگامی که عکس‌ها را از گوشی خود خارج کرده و یا دوباره قصد دیدن آنها را داشته باشید متوجه می‌شود که فردی مزاحم و یا عاملی که نباید در آن لحظه در عکس شما قرار می‌گرفته، وارد عکس شده و عملاً کل زحمت شما را از بین برده است.

ابزار جدیدی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم می‌خواهد این مشکل قدیمی را برطرف کند. این ابزار که گروه تولید کننده نام آن را Bye Bye Camera گذاشته می‌تواند سوژه‌های انسانی را که در عکس‌های گرفته از یک محیط قرار دارند حذف کند.

byebye-2.jpg

این نرم‌افزار توسط گروه Do Something Good ساخته شده و مانند ابزار معروف YOLO از هوش مصنوعی ویژه‌ای برای شناسایی و طبقه بندی سوژه و المان‌ها موجود در عکس استفاده می‌کند.

در همین زمینه یکی از مسئولین این گروه در مصاحبه ای برای توصیف ابزار توسعه داده شده می‌گوید:

این نرم‌افزار می‌تواند هر فردی را در هر عکسی، اعم از سلفی و عکس‌های با نمای باز شناسایی کرده و حذف کند. من می‌توانم در این مورد بگویم که Bye Bye Cameraیک ابزار برای دوران پسا-انسان است! این نرم‌افزار شروع حرکت به سمتی است که بتوانیم با استفاده از آن تحولات گسترده‌ای در عکاسی ایجاد کنیم و در واقع می‌توان افق‌های بسیار بزرگتری را از آن انتظار داشت. تصورش را بکنید که از هوش مصنوعی بخواهید یک انسان را به صورت کامل شناسایی کند. در این حالت این مجموعه کد با بررسی چند پیکسل از عکس، همه عملیات را انجام داده و می‌گوید که با حذف آنها چطور می‌توان عکس را بازسازی کرد، بدون اینکه افت کیفیت شدیدی را در آن شاهد باشیم.

به هر حال این نرم‌افزار می‌تواند همانطور که این دوست توسعه دهند‌ه‌مان هم گفت، شروعی بر یک فرایند بزرگ باشد. در واقع توسعه هر چه بیشتر فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند فرا رسیدن عصری را به ما نوید دهد که هر مشکلی را به دستان پرتوان دستیارهای هوشمند خود بسپاریم و خیالمان راحت باشد که به بهترین نحو انجام می‌شود.

byebye-3.jpg

این ابزار در حال حاضر به صورت یک نرم‌افزار مبتنی بر iOS ارائه شده و کاربران می‌توانند با پرداخت 3 دلار آن را خریداری، نصب و مورد استفاده قرار دهند.
منبع : شهر سخت افزار 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار