کد خبر: ۲۴۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 08
اگرچه مقامات محلی و برخی شرکت های امریکایی به علت نقض حریم شخصی کاربران استفاده از فناوری تشخیص چهره را متوقف کرده اند، اما اف بی آی بر این کار اصرار دارد.
به گزارش آی تابناک : گزارش خبری روزنامه واشنگتن پست در این زمینه نشان می دهد پلیس فدرال امریکا (اف بی آی) و اداره گمرک و مهاجرت این کشور از عکس های گواهینامه های رانندگی مانند یک معدن طلا برای جمع آوری داده های مورد نیاز در سیستم شناسایی چهره بهره می گیرند.

این سازمان ها با اسکن کردن صدها میلیون عکس قابل دسترس از این طریق یک پایگاه داده غیررسمی کنترل و نظارت طراحی کرده و به طور منظم از داده های این عکس ها برای شناسایی مجرمان جرائم خرد مانند سارقان و غیره استفاده می کنند.

بر اساس اطلاعات موجود اف بی آی هر ماه به تنها در حدود ۴۰۰۰ جستجو در ارتباط با فناوری شناسایی چهره انجام می دهد و از این طریق حریم شخصی میلیون ها شهروند امریکا به طور مرتب نقض می شود.

این اقدامات در ۲۱ ایالت آمریکا متداول است که از جمله آنها می توان به ایالت های واشنگتن، پنسیلوانیا و تگزاس اشاره کرد. نکته جالب عدم نیاز به دستور دادگاه برای انجام چنین اقداماتی است.منبع : انگجت 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار