کد خبر: ۲۴۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 19
به تازگی یک ربات ظرفشو ساخته شده که می تواند بشقاب های کثیف را در رستوران ها طی چند ثانیه تمیز کند و با استفاده از دوربین مجهز به هوش مصنوعی از تمیزی آنها اطمینان حاصل کند.
به گزارش آی تابناک : رستوران و غذاخوری‌های مختلف با کمبود کارگر برای ظرف شستن روبرو هستند. زیرا این شغل جذابیتی ندارد و دستمزد آن نیز بسیار اندک است.

در همین راستا شرکت Dishcraft معتقد است ربات‌ها می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. این شرکت به تازگی از یک ماشین ظرفشویی رباتیک رونمایی کرده که می‌تواند انبوهی از ظرف‌های کثیف را در آشپزخانه‌های تجاری تمیز کند.

هنگامیکه مشتریان بشقاب‌های کثیف را روی یک چهارچرخه مخصوص قرار می‌دهند، یکی از خدمه رستوران آن را به سمت ربات می‌برد. از آن نقطه به بعد ماشین ظرفشویی بشقاب را بر می‌گرداند و با استفاده از آب سرد و یک برس مخصوص سطح آن را در چند دقیقه تمیز کند.

در مرحله بعد دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی بشقاب‌ها را برای تمیزی بررسی می‌کنند. در صورتی که بشقاب کاملاً تمیز شده باشد به آبچکان ارسال می‌شود.

شرکت‌ها می‌توانند این ربات را اجاره کنند و آن را در آشپزخانه‌هایشان نصب کنند. اما علاوه بر آن می‌توانند از خدمات Dishcraft نیز استفاده کنند که طی آن بشقاب‌های کثیف خارج از رستوران یا آشپزخانه شسته می‌شوند.

هنوز قیمت این ربات مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد بهای آن برای استفاده در خانه چندان مناسب نیست.

این درحالی است که نگرانی‌هایی درباره عواقب اتوماسیون وجود دارد.منبع : انگجت 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار