کد خبر: ۲۴۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 03
با مرگ پل آلن، اعضای خانواده او دیگر تمایلی به ساخت منحصربه فردترین هواپیمای جهان و حضور در دنیای پررقابت صنعت هوانوردی ندارند.
به گزارش آی تابناک : رسانه‌ها اعلام کرده‌اند شرکت هواپیما سازی Stratolaunch Systems Corp که به وسیله پل آلن میلیاردر مشهور و از بنیان گذاران شرکت مایکروسافت تاسیس شده بود، به دنبال مرگ او به فعالیت خود درعرصه صنعت هوانوردی پایان می‌دهد.
 
شرکت Stratolaunch Systems Corp درصدد طراحی، توسعه و ساخت بزرگ‌ترین هواپیمای چندمنظوره دوقلو در جهان بود. آخرین آزمایش موفقیت آمیز این هواپیما درماه آپریل سال میلادی جاری انجام شد.
 

قراربود هواپیمای ساخته شده به وسیله شرکت Stratolaunch Systems Corp برای حمل و نقل محموله‌های بزرگ و حتی انتقال محموله‌ها به فراسوی جو کره زمین مورد استفاده قرار بگیرد.
 
شرکت Stratolaunch Systems Corp به وسیله پل آلن درسال ۲۰۱۱ تاسیس شد، او سال گذشته میلادی در ۶۵ سالگی به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت.
 
کارشناسان تخمین می‌زنند مالکان کنونی شرکت، اموال و دارایی‌های شرکت را به فروش برسانند.
 

فناوری به کار رفته در هواپیمای شرکت Stratolaunch Systems Corp مشابه فناوری به کاررفته در هواپیمای شرکت ویرجین گالاکتیک است.
 
امروزه شرکت‌های مختلفی از جمله بلواوریجین و اسپیس ایکس در تلاش برای ارسال توریست به فضا هستند و هواپیمای شرکت Stratolaunch Systems Corp نیز قرار بود در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد.
 

هواپیمای Stratolaunch از جنس فیبرکربن با طول ۱۱۷ متر همراه با بال عقب و دارا بودن ۶ موتور طراحی شده است. این هواپیما اولین بار در سال میلادی جاری به پرواز درآمد.
 
کارکنان این شرکت هواپیما سازی در طول ماه‌های اخیر به شرکت‌های بلواوریجین و Sierra Nevada Corporation منتقل شده‌اند.
منبع: reuters
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار