کد خبر: ۲۳۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 16
نماینده مردم ماهنشان در مجلس گفت: وزیر ارتباطات دفاع از فقرا را فراموش کرده و از اغنیا حمایت می‌کند چرا که اخیرا کارگزاران مخابرات روستایی برای امضای قرارداد غیر قانونی تهدید به اخراج شده اند که این امر به هیچ وجه در شان کارگزاران و نظام اسلامی نیست.

به گزارش تابناک؛ سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در صحن علنی در تذکری به دولت و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با موضوع قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم گفت: قیمت وسایل و تجهیزات کشاورزی به همراه کود و نهادها و آفت‌کش‌ها افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی داشته است.

وی افزود: هزینه‌های تولید به مراتب بیش از تورم سالیانه و نقطه به نقطه افزایش داشته است ضمن اینکه قیمت‌های تضمینی اعلامی هر چند نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته است اما قیمت ۱۷۰۰ تومانی گندم حتی تکاپوی هزینه‌های تولید نقطه به نقطه و سربه سر قیمت‌های واقعی را هم پوشش نمی دهد.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس تصریح کرد: با تورم و گرانی موجود در تجهیزات کشاورزی، زندگی در روستاها سخت‌تر شده است لذا باید علاج واقعه را قبل از وقوع داشته باشیم همچنین با وضع موجود، زندگی روستاییان متعادل نبوده و با کسری مواجه است.

وی گفت: باید سهم واقعی هزینه‌های تولید کشاورزان را پرداخت کرد.

خاتمی با اشاره به قیمت جهانی محصولات کشاورزی از جمله گندم گفت: این قیمت پایین می توانند منجر به قاچاق گندم شود و همان گونه که دام زنده قاچاق می‌شود در آینده نزدیک شاهد قاچاق محصولات کشاورزی از جمله گندم خواهیم بود و باید به فکر چاره باشیم.

خاتمی با اشاره به قیمت نازل خرید شیر گفت: این چه نحوه تقویت تولیدات ملی است و آیا با این قیمت می‌تواند انتظار تولید شیر را داشت.

وی در مورد توزیع نامتعادل کودهای شیمیایی افزود: در اثر ناهماهنگی بین جهاد کشاورزی و پتروشیمی، کود مورد نیاز کشاورزان در زمستان تامین شده و با توجه به قیمت سهمیه و بازار آزاد در نظام توزیع اختلال به وجود آمده است.

خاتمی در تذکری به آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفت: باید شرکت مخابرات به رای دیوان عدالت اداری در مورد رعایت حقوق کارگزاران مخابرات روستایی تمکین کند ضمن اینکه این وزیر باید در مورد اجرای تعهداتی که در روز رای اعتماد داشت پاسخگو باشید.

وی خاطرنشان کرد: وزیر ارتباطات دفاع از فقرا فراموش کرده و از اغنیا حمایت می‌کند چرا که اخیرا کارگزاران مخابرات روستایی برای امضای قرارداد غیر قانونی تهدید به اخراج شده اند که این امر به هیچ وجه در شان کارگزاران و نظام اسلامی نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار