کد خبر: ۲۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 08
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مدیران اطلاعات مالی خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه ندهند، به جرایم نقدی محکوم می‌شوند و باید اطلاعات مالی شرکت‌ها شفاف‌سازی شود.

به گزارش تابناک؛ مهرداد لاهوتی امروز (دوشنبه) در صحن علنی مجلس و در جریان بررسی طرح یک فوریتی شفافیت اطلاعات مالی شرکت‌ها در موافقت با این طرح، گفت: طبق قانون، شرکت‌های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های خصولتی، موظف بودند که اطلاعات مالی خود را از طریق بورس ارائه دهند اما در قانون، قید مکلف به کار برده نشده بود.

وی افزود: بر این اساس، شرکت‌ها اطلاعات مالی خود را به بورس ارائه نمی‌دادند و همچنین سازمان بورس هم تعهد قانونی نداشت که این اطلاعات را دریافت کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اما در طرح مذکور سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف شده است که اطلاعات مالی شرکت‌های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی و خصولتی را دریافت کند و اگر این شرکت‌ها اطلاعات خود را ارائه ندادند، سازمان بورس باید سراغ این شرکت‌ها برود و اطلاعات مذکور را از آنان دریافت کند.

لاهوتی خاطرنشان کرد: در صورتی که مدیران اطلاعات مالی خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه ندهند، علاوه بر اینکه محکوم به جرایم نقدی می‌شوند، حکم برکناری آنان نیز صادر می‌شود.

در ادامه جلسه، سید کاظم دلخوش در موافقت با این طرح، گفت: رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های ابلاغی‌شان بر این موضوع تأکید کرده‌اند که بخشی از بنگاه‌های اقتصادی باید به تعاونی‌ها و بخش خصوصی واگذار شود.

وی تصریح کرد: در این طرح، ضمانت‌های اجرایی لازم در نظر گرفته شده چرا که یکی از مشکلات عدم اجرای قانون پیشین، آن بود که ضمانت اجرایی کافی نداشت اما در این طرح ضمانت‌های اجرایی برای شفاف‌سازی اطلاعات مالی شرکت‌های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی و خصولتی وجود خواهد داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار